Autor Zpráva
eM.
Profil *
Ahoj,
co se týče jQuery, tak s ní teprve začínám...Mám takový problém...z databáze vypisuji aktuality. Ale ráda bych, aby se aktualita nezobrazila celá, ale pouze z části.
Jen tedy nevím, pomocí jakého selektoru zobrazit napřiklad prvních 40 slov(180 znaků). Po kliknutí na tlačítko(odkaz) by se zobrazil ten zbytek.
Text je formátovaný pomocí html značek, uzavřen do odstavce a načítá se do vrstvy.
Budu vděčná za každou radu! :-)
Kcko
Profil
Třeba pomocí pluginu http://rockycode.com/blog/jquery-plugin-readmore/
eM.
Profil *
Aha, jenže tomu moc nerozumím a není tam vůbec ukázka. Krom toho, načítat obsah můžu pouze do jednoho divu, a nemůžu ho nijak rozdělit...:-(
Kcko
Profil
eM.:
Ukázka tam je. Nepotřebujes nic rozdělovat, s čím máš konkrétně problém?
peta
Profil
<p>
co se týče jQuery, tak s ní teprve začínám...Mám takový problém...z databáze vypisuji aktuality. Ale ráda bych, aby se aktualita nezobrazila celá, ale pouze z části.
Jen tedy nevím, pomocí jakého selektoru zobrazit napřiklad prvních 40 slov(180 znaků). Po kliknutí na tlačítko(odkaz) by se zobrazil ten zbytek.
Text je formátovaný pomocí html značek, uzavřen do odstavce a načítá se do vrstvy.
Budu vděčná za každou radu! :-) 
</p>
<style>
p span.hide b {display:none}
p span.hide b:first-child {display:inline}
p span.hide span {display:none}
p span b {display:inline}
p span b:first-child {display:none}
p span span {display:inline}
</style>
<script>
var o;
o = document.getElementsByTagName('P')[0];
str = o.innerHTML;
str = str.replace(/((\w+\W+){40})([\w\W]*)$/m,"$1<span class='hide' onclick='this.className=this.className==\"\"?\"hide\":\"\";'><b>... read more</b><span>$3</span><b>read less</b></span>");
o.innerHTML = str;
</script>
Ve FF mi nejak nechce fungovat flag multi-line pro tecku, tak jsem pouzil \w\W.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0