Autor Zpráva
Juricaj
Dobrý den, chtěl bych vás požádat o pomoc s řešením problému s posuvníkem jscrollpane.

Vím, že mi tu asi někdo napíše, že je to zrůdnost upravovat posuvníky a já s tím souhlasím, pokud někdo chce zasahovat do posuvníků na okrajích okna prohlížeče, ovšem pro posuvníky uvnitř stránky mám jiný názor a využil jsem tedy možnosti si vytvořit posuvník k obrazu svému.

V prohlížeči IE (verze 9) se samozřejmě hned po načtení stránky dotáže zda chci spustit prvek activex, když to neudělám, vyteče mi obsah divu s posuvníkem pod stránku, ovšem i když jej zapnu, tak to místo tam zůstává ale text je správně jak má být. Pokud se potom prohlížeče změní velikost okna vše je dobré, ale jak to udělat, aby to bylo dobré od začátku?

http://test-jurica.webzdarma.cz/posuvnik.html
_es
Juricaj:
ovšem pro posuvníky uvnitř stránky mám jiný názor
Prečo? Majú rovnaký účel.

využil jsem tedy možnosti si vytvořit posuvník k obrazu svému
Pochopí každý, že to sú posuvníky? Nemajú všetko, čo obvykle posuvníky majú.

V prohlížeči IE (verze 9) se samozřejmě hned po načtení stránky dotáže zda chci spustit prvek activex
V IE8 mi žiadna hláška nevyskočí, no posuvníky „blbnú“ - hlavne pri ťahaní. Ak by sa ti návštevníci po utrpení s hentakými „zlepšovákmi“ na takú stránku vykašľali, tak by to nebolo prekvapivé.
shaggy
Juricaj:
dotáže zda chci spustit prvek activex
Toto sa ťa opýta iba vtedy, ak spúšťaš súbor lokálne z disku (alebo ak máš nastavené prísnejšie pravidlá na zobrazovanie obsahu - ale tým si nie som istý).
Každopádne, jscrollpane funguje na 100% vo všetkých prehliadačoch, dokonca si s nim poradia aj tablety, takže chyba bude u teba.
Juricaj
shaggy:
Děkuji za upozornění s oknem activex. Jinak to z mou chybou mi došlo, proto vás také žádám o radu.

_es:
Posuvníky při tahání by "blnout" neměli jedná se jen o ten problém v ie, s tím, že dole je zkrátka hodně místa navíc co tam vůbec nemá být, dokud oknu nezmenšíš velikost. Jinak, své posuvníky používá i google v gmailu, myslím, že to příjemně dotváří vzhled když se jedná o posuvníky uvnitř jednotlivých divů.
margin
Profil *
Juricaj:
své posuvníky používá i google v gmailu
Tam je to pravděpodobně pomocí CSS a funguje to jenom WebKitu, ukázka.
Juricaj
margin:
Děkuji za informaci, opravdu jsem se divil, že to nefunguje na mozille o tomto jsem nevěděl.
Juricaj
Děkuji všem, problém jsem nakonec asi vyřešil. Ještě trochu jsem googlil a narazil jsem na nějakou diskuzi, kde také řešili problém s kompatibilitou v IE9. Připsal jsem do hlavičky <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=8; IE=7"> a vše nyní funguje jak má. Jen nějak úplně netuším o co jde. Na jakpsatweb je to zmíněno jen okrajově a né zrovna moc srozumitelně, chápu jen, že by to mělo přepínat mezi vykreslovacími jádry IE.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0