Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý večer,

jde nějak javascriptem změnit atribut href u tagu <div>? U <a> mi to normálně jde ale u <div> ne. Asi proto, že <div> nemá standardně parametr href. Nicméně u jednoho kódu z FB to tak je. Neumíte někdo vyřešit můj problém?
<div id="fb" class="fb-like" href="" data-send="true" data-width="450" data-show-faces="true" data-font="arial"></div>
Díky.
_es
Profil
David1256:
Nicméně u jednoho kódu z FB to tak je.
V ktorom kóde?
Atribút href nemá v elemente div žiaden účel ani efekt, aký má zmysel jeho uvedenie, či zmena?
David1256
Profil
_es:
Kód vygenerovává sám FB viz http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/ href je adresa, kam směřuje like. Normálně funguje tak, že si to do hrefu nasosá aktuální url souboru, ve kterém se kód nachází. Jenže když chci like směřovat jinam, než se nachází soubor, potřebuji měnit právě href u <div>u, ačkoli to je "proti přírodě". Asi si řeknete, proč nevložím kód přímo do souboru, na který chci, aby odkazoval ten like? Jenomže na té stánce se mi z nepochopitelných důvodů nechce like button zobrazit, ale když tam dám kód přes iframe už to funguje.
_es
Profil
David1256:
Mne to vygenerovalo kód s atribútom data-href.
Na prácu s „netradičnými“ atribútmi môžeš použiť metódy setAttribute a getAttribute.
David1256
Profil
_es:
Díky moc. Přesně to jsem potřeboval. Problém vyřešen. Jo a máš pravdu generuje to data-href, ale když se tam nechá jen href, funguje to úplně stejně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0