Autor Zpráva
Niorko
Profil
Mám dva skripty. Hlavne mi ide o to, aby sa pri kreslení jedným prstom na Canvas, dotykom neposúvala stránka, ale pri posunutí stránky s dvoma prstami sa stránka posunie.

Začal som tým, že som si zistil počet dotykov, ktoré ležali na Canvase cez event.touches.length a pri evente touchMove, ak sa event.touches.length rovnal 1, zabránil som mu defaultnej akcii (preventDefault())... cez alert som si zobrazil, koľko prstov je na plátne ak pohybujem, identifikovalo ich správne.

=) Zlom nastal, keď som zistil, že nehladiac na dotyky a na to, či tam preventDefault() pri touchmove je, tak dvoma prstami sa mi posúvať nepodarilo. Mal som podozrenie, že to bude týmto <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0, minimum-scale=1.0, maximum-scale=1.0, user-scalable=no">, pretože zabraňuje zoomovaniu, povecme tými dvoma prstami, ale nebol problém ani tam. V podmienke samozrejme fungoval hocaký počet prstov, pri ktorom sa stránka neskrolovala, dvomi prstami to ale nešlo.

Prikladám ochutnávku extraktu, pri ktorom by sa nemalo scrolovať, iba ak je jeden prst na Canvase... to by som aj rád, ale rád by som aj, aby mi to skrolovalo pri dvoch prstoch. Ďakujem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0