Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Zdravím, neví někdo, jak třeba zvýrazňovače zdrojových kódů (třeba ten co je tady) zvýrazní/přepíšou jen to co mají zvýraznit, ale když je to uvnitř třeba úvozovek tak to nechají být?

Napadá mě třeba že nejdřív vybarví všechno co mají, a potom to projdou ještě jednou, a když narazí na něco, co je vybarvený mezi úvozovkama, tak to zase odbarví - ale to mi připadá neefektivní (i když pořád efektivnější než před každým vybarvením se ohlížet a koukat, jestli není vybarvovaná část mezi úvozovkama), ale spíš jsem se chtěl zeptat: Jak v RV najdu jen části textu mezi úvozovkama nebo naopak jen to, co není mezi úvozovkama? - podle toho, co se líp hledá
//Třeba toto:
'text..."další text"...text'.replace(/^([^"']*)text/, '$1<b>text</b>');
//By ten první text našlo, ale ten třetí, který taky neni mezi úvovkama už ne, protože před tím už jsou úvozovky - i když zavřený, ale RV neumí počítat - jedině nějakým callbackem, ale to by bylo podle mě zbytečný - asi to nějak jednoduše v RV udělat de, ale nevim jak
LuBOSS
Profil *
Tak ja myslim, ze vacsinou to nerobia javascriptom ale skor na strane serveru. Ale najst text medzi uvodzovkami mozes napriklad takto:
'text..."další text"...text "textik" fooo'.replace(/(".*?")/g, '<b>$1</b>')

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0