Autor Zpráva
muflix
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám v administraci třeba výpis/seznam uživatelů nebo výrobků a chci jeden takový záznam editovat.. je možné aby po kliku na tlačítko editovat se mi otevřelo nějaké okno kde si upravím hodnoty, nahraji obrazek a podobne a mohu zaznam ulozit tak aby se mi nemusel znovu nacitat ten seznam ? (aby se mi neztratila pozice kde se prave nachazim).. existuje na to nejaky nastroj treba jQuery nebo se to takto nedoporucuje delat, ma to nejake omezeni atd ? dekuji
martin1312
Profil
áno, hľadaj Ajax.
Keeehi
Profil
muflix:
V zásadě to není problém. Nenapsal jsi ale, s čím máš problém. Otevření okna (window.open() / nestačil by ti ale správně napozicovaný div?), uložení záznamu bez znovunačtení stránky (AJAX), s aktualizací toho seznamu nebo s něčím jiným?
Chamurappi
Profil
Reaguji na martina1312:
Odeslat obsah vybraného souboru AJAXem nejde.


Reaguji na muflixe:
se mi otevřelo nějaké okno kde si upravím hodnoty
Oknem myslíš <div>, napozicovaný, zpočátku neviditelný. Do něj dáš <iframe>, do toho načteš formulář, při onloadu <div> zobrazíš… a po odeslání zavoláš funkci v nadřazené stránce, která zase celý <div> skryje.
martin1312
Profil
Chamurappi:
otázku som pochopil trochu ináč ako bola zrejme myslená :)
muflix
Profil *
jj myslel sem to tak, ze bych otevrel treba lightbox a do neho dal misto obrazku formular.. ale vim, ze driv byl problem takovy formular odeslat, ale ten iframe jak pise chamurappi by mohl pomoci, dekuji moc


akorat kdyz nad tim premyslim.. pokud budu mit seznam 50 vyrobku nebo uzivatelu tak musim na pozadi nacist 50 skrytych iframu, takze lze pri kliku na tlacitko nebo onload na div nejak specifikovat jaky iframe se mi ma zobrazit ? ja se omlouvam ze se ptam asi na zaklady, ale uz sem dlouho nic nedelal :-)


nebo neslo by treba pouzit
http://www.no-margin-for-errors.com/projects/prettyphoto-jquery-lightbox-clone/#prettyPhoto
a jak je tam sekce iframes tak jen 50x link na stejny form s jinyma parametrama (id) a tlacitko submit form odesle v iframe a zaroven skryje ten div
Keeehi
Profil
muflix:
Ten iframe stačí jen jeden. Je tam k tomu, aby se měla ta data kam odeslat. Pokud ale nepotřebuješ uploadovat soubory, nepotřebuješ ani iframe. Případně na upload souborů bez použití iframe se dá použít flash. Hotovým řešením je třeba uploadify.
muflix
Profil *
Keeehi: dobře děkuji a jak tedy můžu odeslat vyplněná data bez iframe ? (pokud je form treba v tom lightboxu nebo necem podobnem)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0