Autor Zpráva
tesik
Profil *
Zdravím,

mám problém v obsahem v iframu, který shodí (program přestane pracovat) IE9 (v režimu IE8).

Dejme tomu, že mám nějakou jednoduchou stránku (kterou nevlastním já) do které je vložen iframem nějaký web. Jenže ten vkládaný web je například nevalidní nebo je na něm nějaká chyba, která způsobí pád celé stránky ve zmíněném IE8. Následkem je že, pokud se tato stránka vloží do iframu, spadne samozřejmě i web, ve kterém tento iframe je.

Moje otázka zní - dá se nějak předejít pádu prohlížeče? Například nějakým JS řešením, které by otestovalo vložený web před vložením a v případě problému by jej nezobrazilo, resp. zobrazilo v iframu informaci, že web nemůže být načten?

P.S.: Odpověď typu "nevkládej do iframu nefunkční/nevalidní web" mi zde nepomůže. :-)
Dog
Profil
Poskytni odkazy :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na tesika:
Jenže ten vkládaný web je například nevalidní
To nikdy žádnému prohlížeči nevadilo. Validita je zcela zbytečná umělá modla.

Například nějakým JS řešením, které by otestovalo vložený web před vložením
JavaScript nedokáže pracovat s obsahem na cizí doméně.
Explorer podporuje atribut security="restricted", kterým můžeš ve vnořené stránce vypnout skripty i pluginy, což by mohlo stačit k zamezení pádu.
tesik
Profil *
Dog
Nemám to na webu. Je to prostě jen testovací, úplně osekaná stránka, jejímž obsahem je <iframe src="test.html"></iframe>. Kde test.html je libovolná stránka, která padá v IE8.
Chamurappi
Díky, za reakci. Bohužel ani atribut security mě nezachránil. To je teda zapeklitá situace, přece na to musí být nějaké řešení.
_es
Profil
tesik:
mám problém v obsahem v iframu, který shodí (program přestane pracovat) IE9 (v režimu IE8).
Čo presne znamená „zhodí“? Robí to len tebe, teda je problém len na tvojom počítači, alebo aj iným?

Kde test.html je libovolná stránka, která padá v IE8.
Aká konkrétna ľubovoľná stránka?
tesik
Profil *
_es
Program přestane pracovat, jak je řečeno v závorce. Tzn. načtu stránku v IE8 módu a objeví se hláška "Program Internet Explorer přestal pracovat". Problém není jen na mém PC.

Vůbec nejde o to, jaká ta stránka je. Prostě jakákoliv stránka, která má na sobě něco, co způsobí pád prohlížeče. Třeba si tam představ nějaký JS, co se zacyklí a IE to nezvládne.

Problém je úplně jinde. Máš stránku, řekněme katalog nějakých webů. Uživatelé vkládají mimo jiné URL svých webů, ty jejich weby se zobrazí v jejich výpisu v katalogu ve formě náhledu (iframe). Jak vyřešíš situaci, kdy by mohlo dojít k tomu, že uživatel ti zadá (ať už záměrně nebo nechtěně) URL "poškozeného" webu, který shazuje prohlížeč? V takové situaci, když přijdeš do výpisu katalogu a je tam iframe s tímto problémovým webem, spadne celý výpis.
_es
Profil
tesik:
Uživatelé vkládají mimo jiné URL svých webů, ty jejich weby se zobrazí v jejich výpisu v katalogu ve formě náhledu (iframe).
V iframe nie je „náhľad“, ale kompletná stránka a nerozumiem a kde v akom katalógu by sa to malo zobraziť - je to nerozumné riešenie, napríklad aj kvôli problémom, ktoré opisuješ. Prečo by sa mala kvôli „náhľadu“ sťahovať celá webstránka? Okrem toho sa môže stránka pomocou JS voči vkladaniu do iframe brániť - trebárs zruší všetky rámy a zobrazí sa do celého okna.
Keeehi
Profil
tesik:
Vůbec nejde o to, jaká ta stránka je.
Jde o to, abychom si to mohli vyzkoušet a zjistit, co proti tomu pomáhá.
Chamurappi
Profil
Reaguji na tesika:
Existují i větší rizika, než že cizí stránka sejme prohlížeč. Může ho zkusit třeba zavirovat. Pak se tvůj web z pohledu antivirů a všelijakých bezpečnostních filtrů stává spolupachatelem a můžou na něj blokovat přístup.
tesik
Profil *
Děkuji pánové, souhlasím s vámi, že řešení je to nerozumné a vlastně i nebezpečné (to se zavirováním mě ani nenapadlo)...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0