Autor Zpráva
quatzael
Profil
mám asi trochu nešikovnej dotaz..

mám soubor index.php, který zpracoval data z formuláře na předchozí stránce. Je v něm několik funkcí, který mi vyplivnou několik globálních proměnných, který pak různě používám ve include php scriptech. Potřeboval bych, aby jsem se k těmto proměnným mohl dostávat i přímo z javascriptu, nejlíp pomocí jquery..

vím, že se na takový věci používá AJAX, ale ten asi většinou funguje tak, že po zaslání nějakýho požadavku mu to php vrátí hodnoty na základě metody GET nebo POST, ale já v tom scriptu PHP už mám proměnný $_POST['..'] z toho formuláře a potřeboval bych se dostávat jen k těm proměnným.

jak na to??
weroro
Profil
Pokiaľ index.php generuje aj ten Javascript, tak si jednoducho vygeneruj tie premenne z PHP do premenných v JS. Podobne ako keby si chcel ich obsah vypísať pomocou echo.

v PHP mám $PHPpremenna = $_POST["niečo"]; a vygenerujem z toho JS premennu echo 'var jsPremenna = ' . $PHPpremenna;
quatzael
Profil
no ale já mám ten js script ve vlastním souboru .js, tak přece když tohle echo 'var jsPremenna = ' . $PHPpremenna; vložím normálně do toho php, tak ten externě spuštěnej javascript tu proměnnou neveme, ne??


moc nerozumím tomuhle: a vygenerujem z toho JS premennu echo 'var jsPremenna = ' . $PHPpremenna; ..
já z toho js přece nic generovat nechci, potřebuju aby si ten js tahal ty proměnný z PHP..

možná to myslíš, že v tom PHP mám napsat kompletně:
echo "<script type=\"text/javascript\">
var jsPremenna = $PHPpremenna;
</script>" 

ale vezme ten externě načtenej js script takový proměnný, když jsou jakoby v jiným scriptu, byť na stejný stránce?? samozřejmě bych nejdřív vložil tenhle script a pak až ten externí, který je bude používat...


supr, zkoušel jsem to a fakt tak funguje!! díky!!
Joker
Profil
quatzael:
ten externě spuštěnej javascript tu proměnnou neveme, ne??
Vezme, ale musí samozřejmě být definovaná dřív, než se spustí ten skript.

já z toho js přece nic generovat nechci, potřebuju aby si ten js tahal ty proměnný z PHP..
JS a PHP jsou úplně jiné světy a nemají přístup k sobě navzájem.
Ale je možné přes PHP do stránky vložit JavaScript, který takovou proměnnou definuje a nastaví jí hodnotu
quatzael
Profil
Joker:
já už jsem to pochopil jak to weroro myslel, funguje mi to..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0