Autor Zpráva
gully
Profil
Zdravím a mám následující problém:

po najetí kurzoru na text zobrazuji pomocí ddimgtooltip.js obrázek. Script je napsaný tak, že jednotlivé odkazy na obrázky jsou nejprve vloženy ve scriptu do pole tooltips, jsou tedy definovány přímo v rámci toho scriptu. Já bych ale potřeboval tyto odkazy načítat přímo z MySQL. Chtěl bych vás tedy poprosit o vaši pomoc, jestli, a případně jak, je možné script nějak šikovně upravit takovým způsobem, aby bylo možné (přes php) tato data načítat z MySQL databáze.

Předem děkuji za každou vaši pomoc.
gully
Profil
Nakonec jsem to vyřešil tak, že celý js generuju a vytvářím dynamicky pomocí k tomuto účelu určeného php souboru vždy, když se daná stránka načítá. Zřejmě ale existuje jiné a lepší řešení.
Sir Tom
Profil
gully:
Také zdravím,
umíš-li PHP a MySQL, tak ti přeci nedělá problém řádky 16 - 19 vypsat PHPkem. Stačí tam napsat:

<?php
$query = "SELECT sl1, sl2, sl3, ... FROM tabulka ...";
$result = mysql_query($query);
while(list($sl1, $sl2, $sl3, ...)=mysql_fetch_array($result)){
 echo "tooltips.push(new Array(\"".$sl1."\", \"".$sl2."\", \"".$sl3."\",...))";
}
?>

V PHP a MySQL vytáhneš z databáze data a PHPkem je vypíšeš jako JS kód.
gully
Profil
nedělá, a taky, jak jsem psal, jsem to tak udělal. jen jsem si myslel, jestli by se nedal nějak upravit ten js tak, abych do něj nemusel vždycky zasahovat.
Sir Tom
Profil
gully:
Nejde - JS neumí komunikovat s MySQL. Možná by šla kombinace Ajax + MySQL, ale tu nepoužívám.
mimochodec
Profil
gully:
Nakonec jsem to vyřešil tak, že celý js generuju a vytvářím dynamicky pomocí k tomuto účelu určeného php souboru vždy, když se daná stránka načítá. Zřejmě ale existuje jiné a lepší řešení.

Toto je standardní řešení.
gully
Profil
OK. Budu si to pamatovat. Ještě jednou moc děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0