Autor Zpráva
AAA
Profil *
Dobrý den, chci se zeptat, jestli lightbox umí sám zmenšit obrázky, které jsou jako náhled na stránce a na které se potom kliká. Přijde mi jako zbytečnost mít jeden obrázek na webu ve dvou velikostech. Popřípadě existují galerie, které to sami umí?
Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na AAA:
Přijde mi jako zbytečnost mít jeden obrázek na webu ve dvou velikostech.
Mně ne. Patlaly, kteří nechávají do malých rozměrů načítat velkou fotku, bych střílel. Proč mám načítat velké fotky, když si je třeba ani nechci rozkliknout? Je to mrhání prostředky (přenesenými daty i pamětí). Zejména na mobilu je chuťovka dostat se na takovou galerii.

jestli lightbox umí sám zmenšit obrázky
Ne. Pokud vím, tak většina lightboxů se vůbec nestará o uspořádání malých náhledů, takže je jen na tvůrci stránky, jak si je nasází do stránky.
AAA
Profil *
Chamurappi:
Patlaly, kteří nechávají do malých rozměrů načítat velkou fotku, bych střílel. Proč mám načítat velké fotky, když si je třeba ani nechci rozkliknout?

Já nemyslel načítat velké fotky. Některé galerie dělané v php umí sami fotky zmenšit do náhledů a uložit je do zvláštní složky odkud se načítají na stránku a po kliknutí na ně se načte ten původní velký obrázek. Tak jsem myslel, že něco takového umí i lightbox
Keeehi
Profil
AAA:
Jenže lightbox a jeho klony jsou v javascriptu. Ten se zaprvé provádí u klienta a ne na servru jako PHP a za druhé, se soubory pracovat neumí.
margin
Profil *
AAA:
Některé galerie dělané v php umí sami fotky zmenšit do náhledů
Obecně řečeno, lze to udělat na serveru.

Tak jsem myslel, že něco takového umí i lightbox
Lightbox běží na klientovi, takže není možné, aby udělal na serveru zmenšeniny.

Přijde mi jako zbytečnost mít jeden obrázek na webu ve dvou velikostech.
Párkrát jsem narazil na fotogalerie, kde jsou obrázky dokonce ve třech velikostech, a to náhled, běžná velikost a plná velikost fotografie.
Keeehi
Profil
margin:
Párkrát jsem narazil na fotogalerie
Třeba například facebook, nebo picasa.

AAA:
Rozhodně není zbytečnost mít na servru jeden obrázek ve více velikostech.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0