Autor Zpráva
Misha
Profil *
Již poněkolikáté se mi stalo, že se neprovedla javascriptová funkce po zavolání. Zajímalo by mně tedy co všechno může ovlivnit spuštění funkce. V tomhle případě se po zaškrtnutí checkboxu má zobrazit div, ale nezobrazí se ani upozorňovací okénko Alert. Ostatní javascripty na stránce mi fungují, jen tenhle ne.

Ukázka posledního kódu ve kterém mi to nefunguje:
<script language="javascript">
<!--
function fadresa() {
  alert("test jestli se funkce provede");
  if (document.form_doprava.check_adresa.checked == true) {
    document.getElementById("divadresa").style.display = "block";
  } else {
    document.getElementById("divadresa").style.display = "none";
  }
}
//-->
</script>

<form method="POST" action="" name="form_doprava">
  <input type="checkbox" name="check_adresa" value="1" onClick="fadresa();"> Zatrhávací políčko
  <div style="display: none;" id="divadresa">
  ...obsah divu...
  </div>
</form>

Ještě přikládám odkaz na živou ukázku, ale aby se stránka načetla je potřeba něco vložit do košíku.
http://nabytek.vinovkostce.cz/pokladna
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mishu:
Nemáš náhodou ve formuláři element s name="fadresa"? U volání v atributu se předpokládá with(this) a with(this.form), takže místo this.value jde psát value a místo this.form.fadresa samotné fadresa. Což pak není funkce, ale formulářový element…
joe
Profil
Misha:
Pravděpodobně v tom problém nebude, ale raději piš onclick malými písmeny.

Chamurappi:
Jak jsi na to přišel? :-) Chápej tak, že se to dovídám poprvé a celkem bych si o takových věcech, na které jsem ještě nepřišel, rád něco početl. Jen nevím pod čím bych je měl hledat, chování, které popisuješ, dá se najít pod nějakým názvem/výrazem..? Díky
_es
Profil
joe:
Niečo je o tom v tomto vlákne.
Beginner
Profil
Zkoušel jses podívat v mozille v hybové konzoli, jestli ti nevyhazuje chyby? Mě ťo dost pomáhá.
sysel
Profil
Kód jsem si vložil do testovací stránky a funguje - ve Firefoxu 14.01 a Safari 5.0.5.
Ostatně fuguje i živý odkaz. Tedy včetně zobrazení/skrytí obsahu <div>u.
Drobnost vidím v value=1 což je pro daný input type neužitečný parametr - očekávaný jest checked="on" (vnitřně true) nebo nic (vnitřně false), ale false vpodstatě znamená úplné vypuštění z odesílaných proměnných.

Jak se s tím popere Exploder popř. různé verse nemohu věštit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0