« 1 2
Autor Zpráva
_es
Profil
ShiraNai7:
Ne.. formulář je záložní řešení pro uživatele bez JS
No však predsa na to „záložné“ riešenie som sa pýtal. Teda si mi potvrdil to, že bez iframe či iných rámov a bez JS nevieš spraviť odoslanie formulára tak, aby nedošlo k zrušeniu aktuálnej stránky a s iframe sa to dá. A netreba ani robiť nejaké dve riešenia.
ShiraNai7
Profil
_es:
Teda si mi potvrdil to, že bez iframe či iných rámov a bez JS nevieš spraviť odoslanie formulára tak, aby nedošlo k zrušeniu aktuálnej stránky
Pokud by "zrušení" aktuální stránky bylo tak extrémní problém, není problém směřovat formulář do nového okna. Ty 1% uživatelů se z toho nezblázní (s vypnutým JS budou mít omezenou funkcionalitu na spoustě webů). Jde mi především o princip - nepoužívat iframe k tomu, k čemu není určen. Nahrazovat ajax parodiemi na ajax není podle mě čisté řešení. To je celé.
_es
Profil
ShiraNai7:
Nahrazovat ajax parodiemi na ajax není podle mě čisté řešení.
Čistejšie je podľa mňa používať JS až na to, čo sa nedá spraviť v HTML, prípadne ak použitie JS má nejakú veľkú pridanú hodnotu, čo sa mi v tomto prípade nezdá, len komplikácie s nejakými „záložnými“ riešeniami, či použiť AJAX len na to, aby tam bol.
ShiraNai7
Profil
_es:
Však verze s formulářem je čistě v HTML a plně funkční. Rámec je třeba cpát přímo do kódu a ještě musí být stále viditelný (nebo zabírat místo), protože bez JS ho dynamicky neschováš.

Čistejšie je podľa mňa používať JS až na to, čo sa nedá spraviť v HTML
Stejně jako lze spoustu věcí stylovat přes HTML atributy namísto CSS. Nesmysl. Není důvod nevyužít správný nástroj, když je k dispozici v drtivé většině případů a fallback je všude plně funkční (i v mobilních zařízeních nepodporující rámy).
Ugo
Profil
mě zas přijde nečisté nepoužít něco protože se mi to nelíbí, postup je vedlejší a jestliže cílem bude funkčnost bez JS bez refreshe a oken, tak i kdybych vedl s iframem otevřenou osobní válku tak ho použiju. Uživateli stránek je "kdesi" jakym způsobem to udělá to co má a říkat že to není "čisté, systémové, dle konvencí" je hovadina. Ovšem tato hádka je taky zábavná ale nikam nevede, jelikož na začátku chybí to nejdůležitější ... říct co je vlastně přesnym cílem.
_es
Profil
ShiraNai7:
všude plně funkční
Skript s jQuery bude „všade funkčný“, špeciálne ešte v mobiloch?

i v mobilních zařízeních nepodporující rámy
No ale aj pri nepodpore rámov odoslanie formulára funguje.
ShiraNai7
Profil
_es:
Použití jQuery byl příklad. Já se tu bavím o ajaxu obecně. Když je ajax tak špatné řešení, proč se nepoužívají na všechno rámce? Něco na tom bude.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ShiraNaiho7:
Když je ajax tak špatné řešení, proč se nepoužívají na všechno rámce?
I tenhle způsob argumentace mi přijde hloupý. Řešení přeci nejsou správná kvůli tomu, že se používají.

Ta fóbie z rámců mi přijde zbytečně přehnaná. Nezavrhoval bych žádnou možnost.
Kdyby byl hlasující skript na jiné subdoméně, AJAX by nešlapal, ale rám s využitím document.domain jo.
Ugo
Profil
Chamurappi:
tak teď jsem zmaten, něco mi uniklo a asi mam štěstí
:-o proč by ajax neměl fungovat, jediné omezení na které jsem kdy kápl bylo že z file:// protokolu mě do netu nepustí, ale to je logické, ovšem jinak s žádnou url problém nebyl
ShiraNai7
Profil
Chamurappi:
Kdyby byl hlasující skript na jiné subdoméně, AJAX by nešlapal
Pokud se použije 'jsonp', tak by to problém nebyl.


Ugo:
Běžný ajax nelze použít napříč různými doménami, kvůli bezpečnostním omezením prohlížeče.
Ugo
Profil
ShiraNai7:
aha to jsem nevěděl, tak děkuju. Je pravdou že klasický ajax jak je zde uveden jsem už dlouho nepoužíval a nikdy mimo doménu. Patrně to ale nějak obejít lze a pak o něčem tak zásadním ani nevím, když to jquery řeší bez mého podnětu
Chamurappi
Profil
Reaguji na ShiraNaiho7:
To už pak není AJAX, ale <script>, který šlape na podobném principu jako <iframe> — musí se dynamicky vytvořit, začlenit do stránky a počkat, až sám něco zavolá. Neříkám, že to není dobrá možnost, ale je dost podobná tomu, co haníš.
ShiraNai7
Profil
Chamurappi:
Ano, to máš pravdu. Jen jsem to poznamenal pro úplnost. jQuery to nabízí jako možnost 'formátu' pro ajax požadavek ('jsonp'), i když je to technicky řešeno tak, jak píšeš. Používat by se to mělo - stejně jako iframe - v krajních případech, kdy to jinak nejde.
Amunak
Profil
ShiraNai7:
Běžný ajax nelze použít napříč různými doménami, kvůli bezpečnostním omezením prohlížeče.
Pokud vím, tak se to dá nějakou hlavičkou explicitně povolit. Pokud tedy komunikují mé vlastní skripty, nastavím si to tak, aby to fungovalo.
ShiraNai7
Profil
Amunak:
Bohužel v případě IE až od verze 8. Pro starší by se musela udělat jiná verze.
Someone
Profil
[#14] Amunak
Pomocí jaké hlavičky se to dá povolit? Myslím, že bych to mohl někdy využít.
ShiraNai7
Profil
Someone:
Origin + Access-Control-Allow-Origin
např info
Amunak
Profil
Someone:
Koukni třeba na tuhle odpověď na stackoverflow. Je to i někde zdokumentované, ale nenašel jsem to na první pokus do pěti výsledků... :)
Someone
Profil
ShiraNai7, Amunak:
Díky
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0