Autor Zpráva
eM.
Profil *
Zdravím vás všechny,
potřebovala bych poradit..používám variaci na lightbox s názvem prettyphoto, v němž zobrazuju formulář. Na stránce.php kliknu na odkaz, odkaz otevře stránku php v prettyphoto.
Po odeslání php formuláře se okno prettyphoto zavře, a nyní nastává problém, potřebuji přeloadovat stránku.php, která je nyní zobrazená.
Živou ukázku bohužel poslat nemůžu...nicméně kdyby se někdo v prettyphoto vyznal a poradil mi jak a kde použít fci "callback" - která je v dokumentaci uvedená, že slouží ke spouštění událostí po zavření prettyphota, byla bych moc ráda. Zkoušela jsem to shora zdola, ale v jquery jsem začátečnice.
Díky!:-)
dokumentace

  <script type="text/javascript" charset="utf-8">
  $(document).ready(function(){
    $("a[rel^='prettyPhoto']").prettyPhoto({
    theme: 'dark_square ',
    social_tools:'',
        });
    parent.eval('$.prettyPhoto.close()');
   
  });
    
</script>
Keeehi
Profil
Nemohla by ta stránka na kterou se ten formulář odesílá posílat jako odpověď něco takového:
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
top.location.reload(true);
-->
</script>
eM.
Profil *
Keeehi:
Díky za odpověď, mohla, po úspěšném vyhodnocení formuláře a jeho odeslání, lze něco takového zavolat, nicméně toto nefunguje :-(. Vkládám určité naděje do toho callback, ale ani soustavným googlením jsem nenašla nic podobného, co by problém řešilo...
Keeehi
Profil
Prosím o odkaz na živou ukázku.
eM.
Profil *
Keeehi:
Je to v administračním systému, nemůžu poslat živou ukázku :-(. Ukázka prettyPhoto například zde: http://martinpisarik.cz/divadlo.php. Místo obrázku se v AS nahrává formulář, a po zavření PF, by se tedy stránka měla přeloadovat...
Keeehi
Profil
eM.:
To je stejný výmluva jako s localhostem.
eM.
Profil *
Keeehi:
Já se nepotřebuju na nic vymlouvat, ale budiž, chci vyřešit problém, tak tedy musím trochu "otevřít vrátka".
Výše popsaný problém je tedy na http://akustik.martinpisarik.cz/problem.php. Po kliknutí na odkaz, se otevře prettyphoto, a po kliknutí na tlačítko aktualizovat se zavře, po jeho zavření bych chtěla obnovit obsah na stránce problem.php :-)
eM.
Keeehi
Profil
Při odeslání formuláře tam sice máte
<script>window.location.href='index.php'</script>
Jenže jelikož je to v iframu, provede se přesměrování jen v něm. Aby se přesměrovalo celé okno, mělo by tam být top místo window jako v [#2].
eM.
Profil *
Keeehi:
I když tam dám ten "top" tak to stejně pořád nefunguje, přeloadování v iframe s provádí ještě z jiných důvodů... Podle mě to musí být spuštěno skriptem, který se stará o prettyphoto
_es
Profil
eM.:
... .prettyPhoto({callback: function(){top.location.reload(true)} ... nefunguje?
eM.
Profil *
_es:
eM. děkuje _es :-). Ještě kam to mám přesně napsat,prosím? :-)


Mám to takhle: reload funguje, jen pak znovu vyskočí prettyphoto -i tento problém jde vidět na výše uvedené stránce :-).
  <script type="text/javascript" charset="utf-8">
  $(document).ready(function(){
    $("a[rel^='prettyPhoto']").prettyPhoto({
    theme: 'dark_square ',
    social_tools:'',
        });
    parent.eval('$.prettyPhoto.close()');
    $("a[rel^='prettyPhoto']").prettyPhoto({
    callback: top.location.reload(true)
    });
    

  });
    
</script>
_es
Profil
eM.:
Mám to takhle
Kód od 7. riadku by mal robiť čo? Kde je v tej odkazovanej dokumentácii niečo také použité? V 5. riadku je čiarka navyše.

potřebuji přeloadovat stránku.php, která je nyní zobrazená.
Z akého dôvodu?

kam to mám přesně napsat
Do objektu predanému do metódy .prettyPhoto, podľa dokumentácie. Patrí tam funkcia, viď Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty » Rozdíl mezi voláním funkce a funkcí.

jen pak znovu vyskočí prettyphoto
No tak sprav problem.php tak, aby nevyskakoval. Treba si uvedomiť, že znovu-načítanie stránky ukončuje aj všetok JS na nej a spúšťa nové JS na novej stránke.
eM.
Profil *
[#12] _es
No, asi jsem hloupá, ale prostě podle tohohle návodu to nedokážu nijak opravit :-(. V jQuery, potažmo v javascriptu se příliš neorientuju, proto je to takové slepované.
Potřebuju přeloadovat stránku, aby uživatel viděl výsledky své editace,kline na edtiovat, najede pretty s formulářem, ve formuláři si to nastaví, pak dá aktualizovat, pretty se zavře a pod tím se objeví zeditovaná stránka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0