Autor Zpráva
LukyValient
Profil
Zdravím, JS jsem nikdo moc nedal, max. na úrovni hotových řešení či triviálních operací. V současné době řeším problémek s donucením JS ovlivňovat zaškrtnutí "radio" inputu pomocí výběru ze "select option" v jakémsi formuláři.

pro dobrou představu jsem připravil grafické znázornění: imageshack

• Jde o to, že máme v select-listu např. čvrti Prahy jako Vyšehrad nebo Bohnice a jsou "optgroupem" seřazené jako Praha 1, Praha 2..
• Při výběru bychom měli docílit "začeknutí" radio ve vedlejším seznamu Pražských katastrálních částí.
• Výsledek by měl sloužit k začlenění do výběru lokace podle čísla Prahy nebo rovnou přes klávesnici vybrat čtvrť v případě že člověk neví číslo - které se mu následně ukáže (hodnota jak čtvrti tak katastrálního území putuje do db.. ale to už je mimo téma ;) )

Stačí mi když mě někdo navede, nebo ukáže podobný příklad, ale i po hodinách googlení vč. anglických fór se na mě štěstí neusmálo, proto díky za každou radu ;) Pár tagů, kdyby chtěl někdo to psát růčo ;)

<select onchange="document.getElementById(třeba zvolený optgroup label???).checked=true;" >
<optgroup label="Praha 1">
  <option value="Josefov">Josefov</option>
  <option value="Staré Město">Staré Město</option>
  <option value="Malá Strana">Malá Strana</option>
</optgroup>
<optgroup label="Praha 2">
  <option value="Vyšehrad ">Vyšehrad</option>
..
..
</select>

<label for="Praha 1">Praha 1</label> <input name="cast" id="Praha 1" type="radio" value="Praha 1">
<label for="Praha 2">Praha 2</label> <input name="cast" id="Praha 2" type="radio" value="Praha 2">
<label for="Praha 3">Praha 3</label> <input name="cast" id="Praha 3" type="radio" value="Praha 3">

snad je dobře pochopitelné s čím si tu lámu hlavu ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na LukyValienta:
Atribut label z elementu <optgroup> dostaneš pomocí:
this.options[this.selectedIndex].parentNode.label

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0