Autor Zpráva
Peťo
Profil *
Čaute,

už nejaký čas márne hĺadám spôsob, ako useknúť URL po nájdení parametra. Príklad:
mám URL: http://www.domena.sk/index.php?parameter1=1&parameter2=2&parameter3=3 a ja by som potreboval nájsť parameter2 a useknúť zbytok URL -> http://www.domena.sk/index.php?parameter1=1&parameter2=2

alebo z http://www.domena.sk/index.php?parameter1=1&parameter3=3&parameter2=2&parameter4=4&parameter5=5 -> http://www.domena.sk/index.php?parameter1=1&parameter3=3&parameter2=2

Počet parametrov v URL pred a po hľadanom sa môžu meniť.

Vedeli by ste mi pomôcť? Ďakujem.
DJ Miky
Profil
Najdeš pozici řetězce 'parameter2=' (indexOf()), poté najdeš následující '&' (indexOf() s druhý parametrem - začíná se hledat od pozice parameter2). Když žádný neexistuje (indexOf() vrátí -1), pak už je to poslední parametr. Pokud existuje, pak vysekneš všechno od začátku až po jeho pozici (substring()).

Podle situace může být potřeba ošetřit případ, kdy 'parameter2' v adrese není, a pokud může existovat i parametr s názvem např. 'abcparameter2', pak by to našlo ten, pokud je uvedený jako první.
Peťo
Profil *
Vrelá vďaka, skúsim takto. Povodne som sa trápil s reg. výrazmi. Díky
panther
Profil
Peťo:
muzu se zeptat, k cemu to potrebujes? Jestli potrebujes jen menit adresy, aby v nich nebyly zbytecne paramtery, resil bych to spise na urovni PHP. Je zbytene generovat dlouhe URL a pak je v klientovi zkracovat, kdyz muzes tvorit rovnou kratke adresy.

Tve reseni na strane klienta mi prijde... neefektivni.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0