Autor Zpráva
muflix
Profil *
Dobrý den, lze nějak zjistit jestli například pokuď mám <div style="width:50px"> tak jestli text uvnitř <div> přesahuje 50px ? napadlo mě jestli třeba v jQuery neexistuje nějaký atribut, který by mi řekl, jestli overflow něco osekalo, děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na muflixe:
Ořezává se, pokud je hodnota vlastnosti scrollHeight větší než hodnota vlastnosti offsetHeight. (Respektive scrollWidth a offsetWidth.)

jestli třeba v jQuery neexistuje nějaký atribut
Čemu říkáš v oblasti JavaScriptu atribut? Framework na tohle nepotřebuješ.
Mimochodem, před otazníkem se nedělá mezera.
muflix
Profil *
případně mě ještě napadlo použít jQuery.width() fci a to tímto způsobem, ale nevím jak to pak zapsat, ukážu:

<div class="item">
     <span class="nazev">
          <span class="pomocnyBox">NEJAKY TEXT</span>  
     </span>
</div>

<div class="item">
     <span class="nazev">
          <span class="pomocnyBox">NEJAKY TEXT</span>  
     </span>
<!-- pokud jsem tady, lze se nejak dostat na $(pomocnyBox).width() ale na ten v aktualnim .itemu ?-->
</div>

de mi o to, ze pokud vim sirku .nazev a delka .pomocnyBox by byla vetsi, zjistil bych tak, ze se mi text osekal, co si o tom myslite ? dekuji.


Chamurappi: jo děkuji to by šlo použít místo dalšího spanu a počítání width, děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na muflixe:
ze se mi text osekal, co si o tom myslite ?
Myslím si, že je to zbytečné patlání.

pokud jsem tady, lze se nejak dostat na $(pomocnyBox).width()
Je to poslední <span> v dokumentu v danou chvíli. Ale pochybuji, že to potřebuješ.

K čemu to celé vlastně je? Nešlo by cíle dosáhnout bez JavaScriptu?
muflix
Profil *
Chamurappi: no mám výpis produktů a u každého je název výrobku, a mám to zatím tak, že pokuď je název delší než šířka "boxu" pro produkt tak se ořeže, ale rád bych aby když uživatel na název najede tak se mu oběvil nějaký skromný "tooltip" kde bude celý název výrobku, ale chci aby se to zobrazovalo pouze u těch názvů, které jsou ořezány :-)


ale kdyz nad tim tak premyslim, dal jsem text do title="" a chová se to celkem nerušivě a cíl to plní tak to tak asi nechám :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0