Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj, neznáte někdo nějaké pěkné UI pro JavaScript?

Na internetu jich je dost, ale snad ani jedno se mi po grafické stránce vůbec nelíbí a to jsem hledal celkem dlouho. Možná by někdo měl nějaký tip. jQuery UI prosím ne, díky.

Procházel jsem si i prvky Google Closure, nevím jestli jsem si neprohlížel prvky vytvořené před deseti lety, ale nejen že po grafické stránce nic moc, v Opeře to moc dobře nefungovalo (snad jsem koukal na oficiální ukázky, později kdyžtak zkusím dodat odkaz).

Pokud ne, asi si budu muset nějaký svůj takový "mocný" nástroj vytvořit. Pro příklad co se mi líbí - SmartGWT, ale hledám něco čistě pro JavaScript.
preca1
Profil
Zdravim,
moh si napsat, který se ti nelíbily, aby ti sem lidi nepsali ty, co už is viděl.
Já mam dobrý zkušenosti s YUI 2 (už je YUI 3) a Ext JS.

Ke grafický stránce: pokud to sou JS componenty, tak ty pravděpodobně vytvářejí nějakou HTML strukturu. A určitě víš, že HTML strukuru můžeš stylovat pomocí CSS, takže podle mě neni problém si design upravit (já si upravil komponenty z YUI 2, aby barevně seděly do mojí stránky).
Chamurappi
Profil
Reaguji na joe:
Pokud ne, asi si budu muset nějaký svůj takový "mocný" nástroj vytvořit.
Také jsem o tom přemýšlel, protože jQuery UI je tak děsivě líné, že mě to jako uživatele štve, a když se pak někdo ptá, co má použít místo něj, nic konkrétního doporučit nedovedu. Všechno jsou to takové těžkotonážní obludy. Ačkoliv tobě teď jde asi spíš o vzhled…
Mimochodem, vrátíš se někdy ke svému PrettyFormu?
joe
Profil
preca1:
moh si napsat, který se ti nelíbily
To jsem právě nechtěl, tak se totiž dovím co e líbí ostatním :-)

Nikdy jsem YUI nezkoušel a nezkoumal, takže jestli teď na to koukám dobře (asi po půl hodině koukání do webu si všímám odkazu s příklady...) a pochopil jsem, nemá to žádný ocelený vzhled všech ovládacích prvků, tak jako například Ext JS, který se mi po grafické stránce celkem líbí, ale není zdarma.

A určitě víš, že HTML strukuru můžeš stylovat pomocí CSS
Vím... ale dá celkem čas pochopit jak něco upravit, proto se zkouším najít nějaké elegantnější řešení, kde by mi vyhovoval výchozí vzhled.

Chamurappi:
jQuery UI je tak děsivě líné
Myslíš v odezvě nebo kdy? Vím, že se jedná o poměrně "rozsáhlou" sadu možností, ale jejich design mě nikdy moc nezlákal natolik, abych to snad někdy někde na svých webech použil a nebo o tom už raději nevím.

Ačkoliv tobě teď jde asi spíš o vzhled…
To je pro mě na webu jedna z nejdůležitějších věcí, které prostě dobrý web má mít.

Mimochodem, vrátíš se někdy ke svému PrettyFormu?
Už jsem skoro zapomněl, že jsem někdy něco takového dělal, tak to je super.
Až bude čas, tak vrátím a třeba se i něco dozvím :-) Doba už ale pokročila a už je více konkurenčních knihoven, které jsou vyzkoušené, má to smysl? Každopádně děkuji za doporučování.

Teď když koukám do toho kódu, dneska bych ho asi napsal trochu jinak, zdá se mi to nějaké moc dlouhé.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0