Autor Zpráva
golop
Profil
prave jsem si udelal menu prez javascript na stranky filipkartousek.com

google uz asi nema problem s indexovanim javascriptu ze?

dik,

Moderátor Chamurappi: Titulek „Google indexing“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Plaváček
Profil
golop:

Na to bych moc nespoléhal. Google se možná prokouše (bez záruky), ale Seznam stěží.
_es
Profil
golop:
Vyhľadávače „vidia“ tvoju stránku asi tak, ako keď si ty v prehliadači vypneš JavaScript.
golop
Profil
Plaváček:
tak ja to udelat aby se cele stranky zaindexovaly?
_es
Profil
golop:
tak ja to udelat
Tak aby bol celý obsah webu s vypnutým JS dostupný cez normálne odkazy.
Plaváček
Profil
golop:

Stoprocentně funkčním řešením je klasický odkaz. Můžete mi prozradit, proč jste zvolil ryze javascriptové řešení?
golop
Profil
_es:
tak udelat web prez php?


zmenim jednu polozku v menu a musim prepisovat vschny html soubory, toho se chci vyvarovat
_es
Profil
golop:
prez php?
Čo s tým má PHP? Vyhľadávač nezaujíma, z čoho a cez čo bola stránka vytvorená.
golop
Profil
Skládání stránek z kousků cerpal jsem odtud
_es
Profil
golop:
cerpal jsem odtud
No ale to nemá nič spoločné s tvojim dotazom o vyhľadávači.
golop
Profil
reseni by mohlo nechat klasicky index.hmt s obyc odkazy a zbyle stranky nechat s javascriptem ne?
_es
Profil
golop:
zbyle stranky nechat s javascriptem ne?
Akosi nechápem, na čo tam ten JS chceš nasilu „pchať“. Čo konkrétne znamená „nechať s JavaScriptom“? Ak to znamená obsah dostupný len so zapnutým JS, tak nie.
golop
Profil
uz jsem to tu psal, chci pridat do menu odkaz a musim prepsat vsechny .htm a to se mi fakt nechce,

mam to skrz jinsi projekty na tomto webu to testuji

a jde mi hlavne jak si ulehcit praci ale neztratit informace v indexovani
Plaváček
Profil
golop:

Však Yuhů v tebou odkázaném článku také píše:

Posledním okrajovým problémem jsou vyhledávací roboti, kteří nenajdou takto odkazované soubory, protože skript nevyhodnocují. Snadným řešením je ovšem vložit odkaz na stránky také někam do normálního obsahu (na každý soubor prostě musí vést alespoň jeden regulérní odkaz).


Tak či onak se prostě bez klasického odkazu neobejdeš. Ideálním řešením je jakýkoliv redakční systém, nebo si pohrát s PHP a include. Ale to už tu bylo řečeno.
_es
Profil
golop:
uz jsem to tu psal, chci pridat do menu odkaz a musim prepsat vsechny .htm a to se mi fakt nechce,
Tak teda na výrobu HTML kódu ten PHP používaš, alebo nepoužívaš? Si sa tým „skladaním stránok z kúskov“ inšpiroval, alebo nie? Lebo len motáš dokopy navzájom nesúvisiace veci.
golop
Profil
Inspiroval jsem se tim clankem, a je tam jeste moznost misto javascriptu pouzit php,

a jde mi hlavne o to jak si ulehcit praci ale neztratit informace v indexovani
panther
Profil
golop:
a jde mi hlavne o to jak si ulehcit praci
moznosti jsou v zasade dve:
- includovat do kazde stranky soubor menu.html.
- do indexu, kde bude vse staticke, vcetne menu, includovat obsah - to jedine, co se na kazde strance meni.
peta
Profil
Tve otazky na php jsou divne.
Tve otazky na javascript jsou jeste divnejsi.

Server nacte php kod tve stranky na serveru, vytvori html kod a ten posle prohlizeci uzivatele. Nebo je cilem vyhledavac. Kazdopadne cilovy pc je uplne jiny pc nez server a tudiz nema na php serveru zadny vliv. On uz dostane hotovy html kod.
Pokud v php vygenerujes hotove menu, html kod, tak tyto odkazy vidi vyhledavac jako html kod.

Javascript je html kod, ktery se k vyhledavaci dostane, ale vetsina z nich (troufam si rici, ze vsechny) ho ignoruji. Proc by meli stranku ladit? Pouziji funkci odstran html znacky a ziskej vsechny odkazy. Tag script je jedna z odstranovanych znacek. Vnitrek je ignorovany.
Nebo sis myslel, ze vyhledavac bude vynakladat pocetni vykon, aby zpracoval javascript? Kdo by ten vykon zaplatil? Ty? Je mozne, ze, pokud mas stranku zaplacenou, ze ti zpracuji i js kod. Navic je spousta moznosti, co se da resit pomoci javascriptu. / Vypsat treba 1000 elementu, ktere pomoci http requestu ziskam z databaze pomoci udalosti onload. Takze, pri zpracovani bude cekat, kdy se tvuj server uraci mu poslat takova data? Kdo ten cas zaplati? To klidne muze byt 20s a pak to napise vyprsel timeout a zadna data nedostane. / take tam muzes mit cyklus, ktery obnovuje cast stranky stale dokola. Napr. chat. Jak bys resil chat?
Javascript si resi jen prohlizec. Vyhladavace nezajima. Proc by take mel?
golop
Profil
no ja jsem googlil a nasel jsem toto: http://www.adherewebdesign.com/experiment/results/

kazdopadne jaka jen nejsnazsi moznosti mit jedno HTML na menu a mit ho na vsech ostatnich strankach a menit ho jednim prepsanim? Hlavne aby to google indexoval spolecne se seznamem
panther
Profil
golop:
projdi si toto vlakno jeste jednou a precti si, co ti tu kdo psal. Odpoved na tvou posledni otazku tu mas uz nekolikrat. Znovu ji opakovat nebudu.
golop
Profil
je tu odpoved a reagujete dal
Str4wberry
Profil
Nejjednodušší je asi ten JS nebo <iframe>, který na každé stránce načte menu. Nicméně i ten <iframe> je bezproblémový jen v Googlu. Ani sitemap Seznamu stránku bez klasického odkazu nejspíš najít nepomůže. V tomto případě je tedy nutné mít veškerý obsah stejně propojen klasickými odkazy.

Proto je lepší sáhnout po složitější alternativě – serverové skripty, redakční systémy nebo aktualizace programem u autora.
Suta
Profil
Reaguji na petu:
Javascript je html kod, ktery se k vyhledavaci dostane (...)“
Co je zase tohle za speciální formulaci? Nechceš už jednou a navždy s těmi patlaninami přestat? Zřejmě jsi měl na mysli, že je JavaScript scriptovací jazyk, který může vygenerovat HTML kód.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0