Autor Zpráva
Šéva
Profil
Zdravím,
potřeboval bych udělat zvýraznění řádků v textaree a to tak, že to co bych potřeboval zvýraznit, bych obalil specifickými znaky a podle toho by se to obarvilo.
Tady jsem našel příklad
http://stackoverflow.com/a/10562853, který jsem si myslel, že bude pro mě v pohodě použitelný, ale jelikož jsem si už našel jiný JS, který mi dělá číslování v textaree, tak se to tak trochu mezi sebou pere. Nešlo by nějak jednoduše udělat zbarvení řádku třeba podle ID té textarey?

Děkuji
peta
Profil
Šéva:
V textarea je text. Neni to html kod. Html kod muzes tagem obarvit, ale do textarea nedas tag. Takze obarvovani nedava smysl. Coz mi prijdou jako zaklady html.
"se to tak trochu mezi sebou pere" - jitrnice, kterou svet nevidel (obusku z pytle ven). Pokud ten kod nemame, nemuze na nej reagovat. Povídání o živých ukázkách

http://files.aw20.net/jquery-linedtextarea/jquery-linedtextarea.html
Ten druhej scriipt nedela nic jineho nez, ze pred tag textarea prida div s cisly radku. upravi fonty textarea tak, aby odpovidali cislovani. A pak sleduje scrolovani. Mozna roztahne textarea do divu s leduje scrolovani divu (mam pocit, ze sledovat scrolovani jakehosi elementu je problem, ale nevzpomenu si ktereho). Tak podrobne jsem to nezkoumal.
Takze do textarea vubec nezasahuje.

Ten prvni kod tam nema online demo, takze se mi to nechce zkouset. Nicmene, jestli hledas obarvovani syntaxe (google = javascript highlight code), tak muzu nabidnout tip pro hledani: regularni vyrazy a nebo linky
http://www.freegames.uk.eu.org/
JavaScript
Regulární výraz
jquery effect highlight občas neodešle formulář
Zvýraznění kódu v textu
zvyrazneni syntaxe
Barvení PHP kódu
Zvýraznění php kódu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0