Autor Zpráva
toredor
Profil
Ahoj,
hledám nějaký script, který dokáže obrázek překrýt barvou (například průsvitnou modrou, tedy obrázek bude mít modrý filtr). Po najetí myši na obrázek se zobrazí v původních barvách. Nezná prosím někdo něco takového? Hledal jsem na netu ale našel jsem jen výměnu jednoho obrázku za druhý, ale toto nechci. Děkuji všem za odpověď.
Str4wberry
Profil
Můžete si obrázek překrýt barevným elementem a měnit mu průhlednost. A třeba si k tomu ještě přidat přechodový efekt pomocí transition. :–)

Viz ukázka.
toredor
Profil
Super to je přesně to co hledám. Děkuji :-)
Camo
Profil
Str4wberry:
Keby to s tým CSS fungovalo tak ako to vyzerá aj v IE7/8 tak by to bolo naozaj skvelé. Ale IE7/8 na to absolútne nereaguje. Také jednoduché to veru nebude... Tie starišie explorery používajú pre priehľadnosť v CSS vlastnosť filter ak sa nemýlim. A pokiaľ sa pamätám dokáže táto vlastnosť rozbiť celý layout.
Str4wberry
Profil
Ano, to jsem nenapsal, pro starší Explorery je třeba použít filter, rozbít celý layout by to nemělo. Přechodový efekt funguje až od Exploreru 10.
margin
Profil *
Str4wberry:
Přechodový efekt funguje až od Exploreru 10.
Ale už od IE5.5 funguje přechodový filtr, pokud by to někoho zajímalo, tak více třeba na http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms532847(v=vs.85).aspx

toredor:
Než pozicovat element nad obrázek je jednodušší obarvit element pod obrázkem, vypadá to skoro stejně, výrazný rozdíl mezi těmito postupy bude, pokud je obrázek průsvitný nebo průhledný, jako v tomto případě.
Ukázka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0