Autor Zpráva
linbush
Profil
Zdravím všechny !

Potřeboval bych udělat něco jako "katalog produktů". Mělo by to vypadat takto :

Dva (popř. tři) rozevírací seznamy vedle sebe :

V prvním by se vybrala hodnota (př. "značka vozu" : Škoda, Ford, Citroen,...),

automaticky by se změnily data v druhém seznamu (př. pokud v prvním zvolíme "Škoda" v druhém budou : Favorit, Felicie, ... ; pokud v prvním zvolíme "Ford" v druhém bude : Focus, Fiesta,...)

třetí by zase závisel na předešlých (př. "typ karoserie" : Combi, sedan,...)

nakonec by bylo vedle tlačítko "zobrazit", které by odkazovalo na stránku dle vybraných hodnot.

Něco podobného je na stránkách http://www.mobilmania.cz/ (výběr telefonu)

Předem všem děkuji za jakoukoli pomoc, odkazy na řešení, rady , tipy, ...
P.S.:jsem začátečník, ale učím se rychle

S pozdravem linbush
juriad
Profil
Moderátor Petr ZZZ: Vyhozeno z Rozbalovací seznam - vytvoření katalogu. — Smazat 30. 11. 2012.

http://www.webzdarma.cz/podminky-reklama.html
poslední věta se tě netýká?

Pravidla diskuse JPW a doporučení » 3. Nevkládejte do svých textů podpisy, podpisové odkazy, obrázkové smajlíky, ani jiné zbytečnosti a výstřednosti. Delší text rozdělujte do odstavců.
zdejší pravidla jsi, předpokládámmm, nečetl

Moderátor Petr ZZZ: Děkuji za upozornění, vyřešeno.
Moderátor Petr ZZZ: Předběžně vracím kvůli zachování souvislostí.
linbush
Profil
Moderátor Petr ZZZ: Vyhozeno z Rozbalovací seznam - vytvoření katalogu. — Smazat 30. 11. 2012.

Nevím od kdy si tykáme ale budiž.
Moderátor Petr ZZZ: Odjakživa. :-)
ad2) omlouvám se, pravidla jsem sice zběžně četl, ale to je už více jak dva roky => upraveno

ad1) kdyby jsi místo hloupého rýpání pomohl, byl bych vděčen. Pokud to tedy zvládneš, pomoc. Pokud ne, pššššt

linbush
Moderátor Petr ZZZ: Předběžně vracím kvůli zachování souvislostí.
mimochodec
Profil
linbush:
Jde o AJAXem propojené selecty. Hledal bych ajax examples nebo rovnou ajax two select boxes. Není to nějak extrémně složité, ale je toho dost na to, aby to tady někdo od začátku do konce popisoval. Příkladů najdeš spousty.
martin1312
Profil
dá sa to aj neajaxovo, ja používam toto http://www.appelsiini.net/projects/chained
linbush
Profil
Velmi děkuji za tipy, pokusím se tím prokousat a pak dám vědět

linbush
margin
Profil *
Jde to i bez jQuery, maličkým skriptem: jak při změně <select 1> změnit obsah <select 2>
linbush
Profil
Zdravím, ještě jednou děkuji všem za rady.
hlavně martin1312, použil jsem jeho návod a vše funguje jak má (viz zde )

linbush
linbush
Profil
Velmi děkuji moderátorovi Petr ZZZ.

Kvůli tomu, že je to ZAKOMPLEXOVANÝ UBOŽÁK , ZRUŠILY MI MOU WEBOVOU STRÁNKU.

Strašně mu vadilo, že jsem překryl reklamní banner a musel JÍT OKAMŽITĚ ŽALOVAT.

Nevím co se do toho se*eš. Vůbec to není tvoje věc !!! Díky tomu, že jsi zmetek, zruší mi stránky, na jejichž vývoji jsem strávil desítky hodin.

Takže opravdu děkuji !

Zakomplexovaný idiot jako ty, by se měl jít léčit. Předpokládám, že jsi byl slaboch a třídní otloukánek. Proto se nyní schováváš za klávesnici a škodíš. Jsi hloupý a zlý člověk!!!
-------------------------------------------------------
p.s.: ostatním uživatelům se omlouvám za SPAM
Chamurappi
Profil
Reaguji na linbushe:
Fascinující. Proč si myslíš, že by Petrovi ZZZ mělo záležet na tom, jestli máš na stránce reklamu? Nepřeháníš to trochu? Jeho „vyřešeno“ se samozřejmě vztahovalo k odmazání nadbytečného podpisu z tvého příspěvků, nikoliv k porušení podmínek WZ… to jsi nepochopil? Odmazal odkaz na stránku i odkaz na podmínky hostingu, čímž tě spíš zkusil ochránit před případným nabonzováním. Vypadáš teď docela hloupě.
linbush
Profil
Nezlob se na mě, ale hloupě vypadáš TY. Zase někdo chytrý, kdo se plete do věcí o kterých nic neví.

Abych předešel dalším dohadům a zbytečným obviněním popíšu celou situaci od začátku.

1) Položil jsem dotaz, ve kterém jsem uvedl mojí stránku (proto aby každý viděl co potřebuji, né kvůli mé reklamě - pozn. je to soukromá stránka o mé sbírce, takže tam opravdu reklamu nepotřebuji !!!) a zároveň odkaz na stránku o mobilech (kvůli ilustraci, čeho chi dosáhnout)

2) na můj dotaz reagoval Petr ZZZ, ale né s radou ale s tímto :
- ty si myslíš, že pro tebe pravidla neplatí , poslední řádek (plus přidal odkaz na pravidla wz.cz, zobrazení reklamního banneru . Na těchto stránkách jsem měl umístěnou svojí stránku)
- potom ještě napsal, že jsem nečet pravidla a že odkaz na moje stránky je zakázaný

3) na to jsem mu odepsal:
"Nevím od kdy si tykáme ale budiž.
ad2) omlouvám se, pravidla jsem sice zběžně četl, ale to je už více jak dva roky => upraveno
ad1) kdyby jsi místo hloupého rýpání pomohl, byl bych vděčen. Pokud to tedy zvládneš, pomoc. Pokud ne, pššššt
linbush"

- odkaz na moje stránky v dotazu jsem smazal já a né on ( takže jsi to nepochopil ty Chamurappi)

%%% na to mi přišel email z WZ.cz, že byli uživatelem upozorněni na porušování pravidel na mé stránce a ta bude smazána


Takže rozumím Chamurappi, že se snaží chránit svého moderátora Petr ZZZ, ale já se choval slušně a jediné co jsem napsal Petrovi ZZZ, jě : "kdyby jsi místo hloupého rýpání pomohl, byl bych vděčen". To jeho ego nepřeneslo přes srdce a musel jít žalovat.

------------------------------------------------------
nechci tu zakládat nějaké diskuzní fórum, jen mám potřebu se bránit. Uživatelům, kterých se to netýká, nebo které to nezajímá, se znovu omlouvám za SPAM
Chamurappi
Profil
Reaguji na linbushe:
V prvním příspěvku jsi na konci uvedl doslova toto:
S pozdravem linbush
http://www.makety-linbush.kvalitne.cz


… to vypadá jako (zbytečný) podpis, ne jako odkaz na ukázku. Podpisy tady nevedeme, protože jsou redundantní a rušivé (ne kvůli tomu, že by to byla reklama), v pravidlech je máme zakázané odjakživa.

na můj dotaz reagoval Petr ZZZ
Ne, nereagoval. Odpovídal ti juriad, upozornil tě, že porušuješ zdejší pravidla a podmínky WZ a přivolal moderátory, aby tady uklidili.
Neodepisoval jsi Petrovi ZZZ, ale juriadovi.
Další den dopoledne pak přišel Petr ZZZ a smazal juriadův i tvůj příspěvek. Oba jsou ještě v kontejneru.

Nejsi ani schopen zjistit si, komu vlastně chceš nadávat. Koukám, že jsi i studoval, jak se Petr ZZZ stal moderátorem. Tolik hněvu směřovaného úplně nesmyslným směrem…
Nahlásit tě mohl kdokoliv, kdo prokliknul odkaz na tvoji stránku. Na toto fórum chodí občas i admini z fóra WebZdarma. Nevím, proč předpokládáš, že tě nahlásil někdo, o kom si myslíš, že tě na porušování podmínek upozornil. Kdyby ti chtěl juriad uškodit, přeci nebude upozorňovat tebe, ale rovnou WZ.

Zase někdo chytrý, kdo se plete do věcí o kterých nic neví.
Vzhledem k tomu, s jakou lehkostí a arogancí se teď tady vrháš do ničení mezilidských vztahů, bych si tipnul, že tě prásknul někdo jiný, koho jsi někdy nějak rozčílil.
juriad
Profil
linbush:
k bodu 2:
Jo jsem ti napsal já, je to ještě dohledatelné v kontejneru
Moderátor Petr ZZZ: Předběžně jsem to vrátil (2, 3).
Na tvé stránky jsem se podíval a jelikož vím, že doména patří webu zdarma, upozornil jsem tě na problém se skrýváním reklamy.
Myslel jsem to dobře, nešlo mi o způsobení jakékoli škody, chtěl jsem tě jen donutit, zamyslet se nad svým jednáním.

Také mě vytočilo, že jsi pod svůj dotaz přidal obrázkovou patičku, která sem nepatří a neměla s otázkou cokoli společného.
Kombinace těchto dvou faktorů mě přiměla nakonec odpověď odeslat.

Když na to teď zpětně pohlížím, je mi líto, že jsem se zachoval tak ostře, mohl jsem to přejít, zas tak moc by se nestalo. S kontaktováním WZ nemám nic společného.

Chystal jsem se ti poradit, ale jakmile ti odpověděl martin1312, nebyla má odpověď potřeba a zahodil jsem jí.
linbush
Profil
Tak poslední zpráva ode mne :

Velice se Omlouvám moderátorovi Petr ZZZ, opravdu jsem ho zaměnil.

Aby jste mě pochopily, jelikož mě nikdy nikdo neučil tvořit stránky, či jen obsluhu PC, trvalo mi vytvořit moje www desítky hodin. pro někoho šikovného to je brnkačka, ale já jsem samouk. Takže když někdo nesmyslně zničí mou práci, jsem opravdu nasr*ný. To že mi zablokovali mé stránky je samozřejmě jen a jen má vina (nechci se vymlouvat na to, že jsem nečetl pravidla), ale ze srdce nesnáším žalovníčky a slabochy co donáší.
Důkaz, že mě "naprášil" uživatel juriad samozřejmě nemám, ale stránky fungovali přes rok, měli pár tisíc návštěvníků a nikdy nebyl žádný problém. Ale zrovna, když juriad napsal zde na fórum, že porušuji pravidla wz.cz, ozvou se administrátoři zmíněného webu s tím, že mi zablokují stránky. Nechám na každém z Vás ať si domyslí, zda je to opravdu náhoda.
Nakonec mi tedy Váš web pomohl k vývoji stránek a zároveň tyto stránky skončí. Kdyby jste si uvědomily, kolik práce v tom mám (př. je tam přes 1300 vlastnoručně nafocených obrázků) a zničehonic jste o své "dítko" přišly, taky by Vás to nenechalo chladným.
Chamurappi
Profil
Reaguji na linbushe:
Nechám na každém z Vás ať si domyslí, zda je to opravdu náhoda.
Možná to není náhoda, ale když juriad píše, že on WZ nekontaktoval, tak bys mu mohl věřit. Teorie, že jsi ho urazil a on se ti pomstil, mi nepřipadá pravděpodobná.

Spíš než viníka bys měl hledat řešení vzniklé situace. Píšeš, že ti admini WZ zablokovali stránky, ale mně ten výše uvedený odkaz stále funguje, web mi nepřipadá smazaný. Nebylo to z jejich strany jen varování? Zkus s nimi komunikovat (bez nadávání, v klidu), oni nemají vůbec žádný zájem na tom, aby ti tvé dílo zničili, jde jim nejspíš jen o dodržování pravidel, díky kterým mají peníze na provoz serverů. Nejspíš bude možné se s nimi dohodnout.

Kdyby jste si uvědomily, kolik práce v tom mám
Jestli ti nezablokovali FTP přístup, tak si můžeš všechny stránky i fotky zkopírovat k sobě do počítače a pak je nahrát na nějaký jiný hosting, ne? V nejhorším případě přijdeš o adresu a o stávající návštěvnost, ale nic nebrání tomu, aby web pokračoval v životě jinde.
linbush
Profil
Tak nakonec se mi podařilo dohodnout se správci wz.cz a obnovily mi heslo, pro úpravu (zpřístupnění reklam). A vše zas běží jak má.
Rellik
Profil
linbush:
Máš tam ještě chybu v kódu - na řádku s <body> ho nemáš uzavřené. No respektive máš, ale úplně někde jinde než by mělo být... ;)
juriad
Profil
linbush:
Je mi líto, co se ti stalo, chtěl jsem docílit přesného opaku, totiž abys o stránky z tohoto důvodu nepřišel. Ano, byl jsem i trochu nakrknutý, několik let jsem své stránky na WZ měl a také mi vadila reklama (komu by nevadila). Teď jsem narazil na někoho, kdo se snaží reklamu skrýt a věnoval tomu dost práce; nevěděl jsem, jaký byl tvůj důvod: jestli nevědomost pravidel a jejich následků, nebo jsi jen doufal, že když ostatní porušují pravidla, tak ti to také projde. Proto jsem tě chtěl varovat.

Moje chyba byla, že jsem to napsal sem veřejně a někdo si toho nejspíš všimnul a zaškodil. Doufám, že jsem ti vysvětlil, jaká byla moje motivace k odeslání toho příspěvku. Omlouvám se za neúmyslně způsobené problémy a přeji hodně úspěchů.
linbush
Profil
Vše je již napraveno a funguje to.

Tímto se i já chci omluvit, prostě mi prdly nervy.

Důležité je, že teď už pravidla neporušuji, tak doufám, že už bude vše ok. ;)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na linbushe:
1. Moderuji DJPW, do WZ mi nic není. Juriadovi jsem poděkoval za upozornění na porušení pravidel DJPW.
2. U WZ jsem tě nenahlásil, ale když už to zde tematizuješ: Uvědomuješ si, že i bezplatný hosting musí svůj provoz nějak financovat?
3. O moje sebevědomí se strachovat nemusíš, je v pořádku.


Co s tím vláknem uděláme? Skoro by mi bylo líto tu čistit, něco takového jsem ve sbírce kuriozit ještě neměl. :-) Na druhou stranu, moje sbírka sotva bude někoho zajímat a příspěvky 2, 3, 9 až 16 a 18 až 20 se netýkají tématu.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Co s tím vláknem uděláme?
linbushe jsem si zapamatoval jako rozmazleného puberťáka, kvůli kterému se všichni okolo (pro mne) z nepochopitelného důvodu div nepřetrhnou, aby se mu mohli omluvit, takže už to klidně smažte.

linbushi, snažně prosím, odpusť mi, že jsem o tobě špatně smýšlel, že jsem dovolil svým černým myšlenkám, aby ovládly mou mysl. Byl bych hrozně rád, kdybych mohl tuto křivdu napravit tím, že bych ti poslal nějaký dárek - prosím tě, chtěl bys víc dvě Ferrari, nebo nějakou vilku s velkou zahradou v Praze?
Chamurappi
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
Omluvil se mu juriad, já se pouze snažím být konstruktivní :-)
Diplomacie nebolí.


Reaguji na Petra ZZZ:
Co s tím vláknem uděláme?
Nic. Čekal jsem, že dnes už v klidu zapadne. Teď čekám, že zapadne zítra…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0