Autor Zpráva
japo
Profil *
Mám následující problém, hledal jsem všude, ale nikde nenašel odpověď...:

Jak se v rozbalovacím menu nastaví pomocí JavaScriptu (nebo třeba i css) barva prosvětlování položek při pohybu po menu...? Vždycky to je tmavomodrá (podle nastavení barev oken ve Windows), potřeboval bych změnit třeba na šedivou...

Když mám v html např. následující rolovací menu:

<select name="rolomenu" id="id_rolomenu" class="nastaveni_css" onchange="vyhodnot()">
<option value="polozka_1">položka 1</option>
<option value="polozka_2">položka 2</option>
</select>

kaskádovým stylem nastavím např.:

.nastaveni_css {
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 25px;
}

a při změně v menu se texty v menu nabarví pomocí JS na červeno:

function vyhodnot()
{
document.getElementById("id_rolomenu").style.color = "red"
}

tak se mi daří změnit barvu textů, ale nenašel jsem nikde příkaz, kterým bych změnil tu prosvětlovací barvu, kterou se vybírají položky v rolovacím menu...??

Díky za pomoc,

Martin

PS: ještě řeším jednu věc: když vyberu v menu už zobrazenou položku, tak se funkce neprovede. onchange="vyhodnot()" reaguje jen při výběru jiné položky než aktuální... -> používá se pro ovládání rolovacího menu jiná/lepší možnost než onchange...? M.
Rellik
Profil
A jaký je v tom problém??

<style>
    option {
        background-color: #588CDA;
        color: #ffffff;
    }
</style>

<select name="rolomenu" id="id_rolomenu" class="nastaveni_css" onchange="vyhodnot()">
<option value="polozka_1">položka 1</option>
<option value="polozka_2">položka 2</option>
</select>
japo
Profil *
Jasně, statické pozadí všech rozbalených položek v menu se obarví takhle, ale potřebuji změnit barvu toho prosvětlovacího řádku (jakoby ten selektor nebo jak to nazvat...), kterým se položka v menu vybírá... Ten je pořád tmavomodrý...

M.
Rellik
Profil
Jo jakože hover? Když přejíždíš přes výčet položek? Jestli jo , tak by logicky měl stačit ten hover, ale s ním to bohužel nefunguje...
To bude chtít asi nějaký ten JS. Tuto věc sem nikdy neřešil, tak víc neporadím...
japo
Profil *
Ano, přesně tak... hover nefunguje. Ví někdo jak to nastavit? Obecně by to přece mělo být možné...??

M.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0