Autor Zpráva
igid26
Zdravím,
Chcel by som vytvoriť box v ktorom budú v hornej časti čísla pomocou ktorých sa bude prepínať obsah. Ale potreboval by som aby sa daný výber ukladal do pamäte cez cookies. Napríklad kliknem na číslo 2 refreshujem stránku a po refreshovaní bude stále otvorené číslo 2. Mohol by mi niekto prosím vás poradiť ako to urobiť?

candiess
igid26:
Jsou zde dva způsoby řešení, z toho jeden vychází z toho druhého. K věci, pokud to chceč čistým JS tak bude postup takový, že: po kliknutí se zobrazi div a ostatní skryjou + ajaxovy požadavek na skript s cookies, druhá možnost je použit již hotové řešení z řad JQuery UI a opět ajaxového řešení, záleží na tobě co si vybereš

Doplním o to JQuery řešení: http://jqueryui.com/tabs/
Chamurappi
Reaguji na candiesse:
Proč do toho taháš AJAX? Copak říkal, že potřebuje obsah dynamicky načítat?

Reaguji na igida26:
Při onclicku na přepínací čísla nastavíš společnému rodiči třídu (vlastnost className) a zapamatuješ si ji. Při načtení stránky se podíváš, co je zapamatované, a nastavíš to.
Je to šest řádků skriptu a špetka CSS. Masivní frameworky k takové trivialitě rozhodně nepotřebuješ… to, na co odkazuje candiess, opravdu nedoporučuji.
Za určitých okolností to jde udělat úplně bez JavaScriptu.
candiess
Chamurappi:
Protože chce zaroven posilat cookies, přiznavam, že mě nenapadlo posilat cookie přes JS, nevíš, jestli s těmi cookies nebude chtít dál pracovat :)
igid26
Ďakujem za odpoveď
Som dosť veľký začiatočník takže berte ohľad. Prepínanie textu sa mi podarilo spojazdniť ale absolútne neviem ako tam mám zakomponovať cookies.
Tu je môj kód.
<html>
<head>
<script>
function cislo1()
{
document.getElementById("demo").innerHTML="Tu sa zobrazí text 1";
}

function cislo2()
{
document.getElementById("demo").innerHTML="Tu sa zobrazí text 2";
}

function cislo3()
{
document.getElementById("demo").innerHTML="Tu sa zobrazí text 3";
}
</script>
</head>
<body>

<button onclick="cislo1()">1</button>

<button onclick="cislo2()">2</button>

<button onclick="cislo3()">3</button>

<p id="demo"></p>

</body>
</html>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0