Autor Zpráva
quatzael
Profil
mám tady podobnej dotaz jako v minulým příspěvku..

jak zaškrtnout/zrušit zaškrtnutí checkboxu?

nějaká funkce .check()/uncheck() neexistuje a přes to .prop to nějak nefunguje..
Monkeys
Profil *
Ja pouzivam nieco taketo

$('#check').click(function(){
if(this.checked){
...
}else{
...
}
});    

Class/ID si uz urci sam

M.
quatzael
Profil
Monkeys:
ale to je přeci jen postup jak zjistit jestli je zaškrtlej nebo ne..??

já potřebuju fakticky zaškrtávat a rušit zaškrtávání!!
Monkeys
Profil *
quatzael:
fakticky zaškrtávat

Tomu nerozumiem chces jednym checkboxom zaskrknut viac inych checkboxov naraz ?

M.
quatzael
Profil
ne, chci prostě v jQuery čistě funkci, která mi zaškrtne checkbox nebo zruší zaškrtnutí bez ohledu na typ události..


například si představ 2 tlačítka (check a uncheck) a nad nima check box. když kliknu na check tak se mi checkbox zaškrtne, když na uncheck tak se zase zaškrtnutí zruší. tlačítkem check lze jenom zaškrtávat a tlačítkem uncheck pouze rušit zaškrtávání..
bojga.cz
Profil *
Já si myslím, že přes to .proc to nějak funguje :)
http://jsfiddle.net/FQqBz/
preca1
Profil
checkbox.checked = true
quatzael
Profil
preca1:
jseš si tím 100% jistej?? zkouším to totiž už skoro hodinu a nemůžu přijít na to proč to nefunguje..
předpokládám, že by to mělo fungovat i na false..


preca1:
jinak se to ale tváří hodně logicky..


bojga.cz:
tohle ale vypadá, že by mělo fungovat.. v tý ukázce to funguje tak to vyzkouším... dík, moc!!


no zase mi to nějak nefunguje.. ať tam mám true nebo false tak se to akorát vždycky zaškrtne.. odškrtávání nefunguje..
je to podobnej problém jako s tou podmínkou v jQuery - jak zjistit jestli je checkbox zaškrtlej??
akorát tam to bylo přesně naopak, tady nefunguje false a vždy se to chová jako true..
bojga.cz
Profil *
Ono by asi dost pomohlo kdybys alespoň trochu naznačil co s tím zamýšlíš. Zkus upravit tu ukázku tak abych lépe pochopil. :)
quatzael
Profil
bojga.cz:
ve vlákně Checkbox uvnitř labelu, jsem uvedl obrázek.
celej ten obdélník má být label a input-checkbox je uvnitř něho..
takových obdélníků pod sebou může být víc, ale má se to chovat podobně jako radio, tzn. že může být zaškrtnutej max jeden, s tím rozdílem, že nemusí být zaškrtlej žádnej..

tedy to potřebuju, aby když uživatel zaškrtne jeden checkbox, tak u toho, který byl zaškrtnutý před ním se to zaškrtnutí zruší..


bojga.cz:
počkej, zkusím to tam upravit..
bojga.cz
Profil *
v tom případě hledáš toto:
http://jsfiddle.net/YCD3f/1/
quatzael
Profil
bojga.cz:
tak tady to je:
jsfiddle.net/quatzael/Sxfqf/

udělal jsem to zjednodušeně.. samozřejmě to nefunguje..
trvalo mi to dýl, protože se mi to tam celý smazalo, tak jsem to musel psát znovu..
bojga.cz
Profil *
toto už bude určitě ono: http://jsfiddle.net/YCD3f/2/
quatzael
Profil
bojga.cz:
ty jseš teda rychlej, já to ani nestíhám celý pročíst.. :o)

ale právě bych potřeboval, aby se s tím označeným checkboxem měnilo například i to pozadí z šedý na červený..


bojga.cz:
a pozor to poslední jsi udělal jako radio!! já potřebuju, aby šlo zrušit odškrtnutí i u toho aktuálně vybranýho, když na něj kliknu..
i to předchozí bylo udělaný stejně, toho jsem si nevšiml..
quatzael
Profil
bojga.cz:
tak už jsem na to přišel sám.. měl jsem tam různě chyby jako např. true s uvozovkama takže mi to pořád blblo..

jinak to fiddle je pěkně nešikovný když tam něco vkládám, kopíruju apod. tak se to celý rozhodí a text se vloží úplně někam jinam..

tady je odkaz jak jsem myslel, že to má fungovat:

http://jsfiddle.net/quatzael/YCD3f/25/


jinak ještě jednou moc dík za snahu!!
joe
Profil
Ještě upřesnim, že jak se píše v dokumentaci, funkce prop() vezme jen první element z kolece.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0