Autor Zpráva
Jelec
Profil
Zdravím,
potřebuji přečíst obsah stránky (souboru), umístěné kdekoliv na webu (tudíž nepotřebuji číst soubor na serveru).
Jednoduše řečeno potřebuji otevřít stránku (ekvivalent PHP fopen()), načíst si něco z jejího obsahu a zase ji zavřít.
Takže co potřebuji znát je:
funkce pro otevření stránky, načtení obsahu, čtení řádek po řádku, zavření stránky.
Doufám,že jste pochopili, že window.open() není to, co potřebuji.

Díky moc za případnou pomoc
LosFilipos
Profil
Jelec:
funkce pro otevření stránky, načtení obsahu, čtení řádek po řádku, zavření stránky

To vše řeší tyto dvě funkce:
a.) file_get_contents - načte soubor jako string
b.) file - načte soubor do pole (po řádcích)
Davex
Profil
Jelec:
V JavaScriptu nelze z bezpečnostních důvodů číst obsah z jiné domény než odkud je spuštěn skript.

LosFilipos:
Jsme v kategorii JavaScript.
Fisir
Profil
Reaguji na Jelece [#1]:
JavaScriptem toto není možné. Můžeš ovšem použít funkce zmíněné v [#2] a z PHP je do JavaScriptu přenést AJAXem.
Jelec
Profil
Já bych to v PHP udělal, jen je tu problém se Session. Nejsem sice nějaký znalec, ale to znamená, že to musím otevřít "přes prohlížeč". Takže jediné, co mě teď napadá je udělat to přes window.open.
Rfilip
Profil
V PHp pouzij Curl. Ma hodne moznosti nastaveni, mezi nimi i posilani cookie, takze neni problem s sesion pracovat.
_es
Profil
Jelec:
Takže jediné, co mě teď napadá je udělat to přes window.open.
To tiež nebude fungovať - z rovnakých dôvodov - k dátam z iných domén nie je v JS možný prístup. Stránka sa síce načíta, no v JS nezistíš jej obsah.
Jelec
Profil
Rfilip
Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0