Autor Zpráva
TheTony
Zdravím,

opět já, mám menší problém. Jedná se o to, že mám určitou hodnotu spanu, dejme tomu například hodnota1, chtěl jsem napsat podmínku tak, aby v případě, že ten span není prázdný...

onLoad="if(document.getElementById('ID spanu').innerHTML == '') akce"

...nastala určitá akce, nicméně ta podmínka samotná nefunguje a nikde na internetu jsem nenašel nic, jde vůbec použít podmínka typu "pokud je ten span prázdnej (pomocí innerHTML), tak vykonej akci"? Předem díky za odpovědi.
Sir Tom
TheTony:
Také zdravím,

...onLoad="volaniFunkce()"...

function volaniFunkce(){
 var obsahSpanu = document.getElementById('span').innerHTML;
 if(obsahSpanu=="" || obsahSpanu.length==0){
  alert("Je prázdný!");
 }
}
Chamurappi
Reaguji na Sira Toma:
Nerozumím, proč testuješ length. Pokud je length nula, tak je i obsahSpanu == "".
Problém není ani v tom, že celé volání píše do atributu místo do oddělené funkce.

Reaguji na TheTonyho:
Problém bude v tom, že innerHTML prázdné není. Nejsou v něm náhodou mezery? Nebo konce řádku?
Sir Tom
Chamurappi:
Chtěl jsem TheTonymu ukázat, že je možné použít length, pro zjištění počtu znaků ve spanu a podle počtu určit prázdnost či neprázdnost. Předpokládal jsem, že jej to "naťukne" a vyzkouší si třeba alert("Span má "+obsahSpanu.length+" znaků a vypadá takto: -->"+obsahSpanu+"<--"); a potvrdí tak tvoji domněnku. Oddělenou funkci jsem použil hlavně kvůli přehlednosti a budoucí úpravě (upravovat následek if v atributu nemusí být v budoucnu ideální).
TheTony
Oh bože, já jsem pako fakt... díkes oběma. Tu funkci samozřejmě volám, nemám ji tam vypsanou, jen jsem tohle psal na rychle a tak jsem to tam prdnul takhle. Já blbec, vůbec mě nenapadlo, že to má znaky kvůli mezerám (facepalm). Samozřejmě to má dva znaky a je to konec řádku ^^

No nic, opět děkuji za vaši pomoc a omlouvám se za svou blbost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: