Autor Zpráva
meeeeee
Profil *
Dobrý den,
Začínám s Ajaxem a hned jsem narazil na jeden problém. Mám již hotovou a funkční stránku v PHP, ale ani netuším, jak udělat, aby fungovala "Ajaxově". Zkrátka mám php, to co se zobrazuje na stránce mám normálně přes echo.
Prosím, poraďte někdo, jak to mám udělat...
Joker
meeeeee:
A čeho chcete dosáhnout?
meeeeee
Profil *
Aby, když se například po stisknutí submit aktualizuje stránka a vypíše se náhodné číslo, tak se vždy musí stránka aktualizovat, jak ale udělat, aby se stránka nemusela aktualizovat?

A při tom využít stávající PHP skript...
Joker
meeeeee:
Tak v principu se to udělá tak, že se na kliknutí na odesílací tlačítko pověsí funkce, která vytvoří a asynchronně odešle XMLHTTPRequest. Na přijetí odpovědi se pak pověsí funkce, která podle toho výsledku obvykle vloží kód do nějakého prvku.

Ohledně toho, jak se to udělá konkrétně… Máme tu vlastně nějaký ukázkový příklad na AJAX? Možná bychom ho v nějaké FAQ měli mít.
meeeeee
Profil *
Bohužel, ten tu není.
Jsem úplný začátečník.... Prosím, řekl bys mi to trochu více polopaticky....?
Davex
meeeeee:
například po stisknutí submit aktualizuje stránka a vypíše se náhodné číslo
Nemáš nějaký jiný požadavek? Toto je hodně hloupé řešit AJAXem.

Zkus se podívat na Chamurappiho příklad se základní JavaScriptovou funkcí pro AJAX a upravit si ho podle potřeby (například nahradit alert() vypsáním získaných dat do nějakého elementu). V PHP skriptu může být jen vypsání náhodného čísla přes echo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: