Autor Zpráva
darius1706
Profil
Ahoj, jsem v ajaxu a javascriptu v podstatě začátečník. Nicméně potřeboval bych vyřešit poměrně jednoduchou úlohu. Mám databázi adres, kdy mám tabulky kraj, města v kraji, ulice ve městě, čísla v ulici.

Nyní se mi povedlo spatlat formulář tak, že vyberu selectem kraj, v tu chvíli se mi objeví v dalším selectu města, pak ulice, pak čísla....

Chěl bych to uživatelům hodně zpríjemnit a líbilo by se mi, kdyby to šlo přes našeptávač. Nicméně, našel jsem řadu příkladů, všechny ale předávají pouze jeden parametr, tedy to, co napíšu. Já bych potřeboval, aby by byl zapisovatelný selectbox - tedy, aby mohl psát a nabízela by se mu ulice s čísly, aby mohl vybrat pouze existující záznam a hlavně aby se při předání předal s hodnotou i klíč, který ovšem pro uživatele nemůže být vidět.

Kdysi jsem viděl něco takového tuším na jquery při použití jsonu, ale za boha ten příklad nemůžu najít, navíc jquery jsem nikdy nepoužil. Děkuji za případné rady. Radek
Str4wberry
Profil
Kdysi jsem viděl něco takového tuším na jquery při použití jsonu

Nebylo to toto?
darius1706
Profil
Tohle to nebylo, ale je to zřejmě ono, co potřebuji, na první pohled lepší, mrknu na to a díky!!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0