Autor Zpráva
maxav
Profil *
Nejak mi to nejde do hlavy jak to treba na Gmailu delaj... Zase nejaka novinka ala XhtmlRequest?
Yuhů
Profil
co třeba takhle:
body onkeydown="... cokoliv ... "
peta
Profil *
maxav
zkus si zahrat treba sokoban a hadej, jak se to dela :)
www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
Rob
Profil
Yuhů
To by bylo na jakoukoliv klávesu........Gmail neznám, ale spíš je to tak, že to je na nějakou konkrétní klávesu. Já osobně jsem si před časem udělal takovouhle hrátku:

<a href="#" accesskey="x" onForus="nejakyprikaz();"></a>

Není to na stránce vidět, po zmáčknutí alt+x se odkazu přidá zaměření a hop - udělá to co chceš.

Dokonce jsem takhle zkoušel i hesla.
<a href="#" accesskey="a" onForus="pripispismeno('a');"></a>
<a href="#" accesskey="b" onForus="pripispismeno('b');"></a>
............................
a funkce pridej pismeno jenom připsala k řetězci to písmeno. Mělo to ten nedostatek, že nemohla být dvě stejná písmena za sebou......................ale teď jsem si tak uvědomil, do funkce by šlo napsat, aby to přidalo písmeno a po přidání písmena to odebralo zaměření.
peta
Profil *
Rob
A kdyz chci, aby se mi pismeno dopsalo do urciteho inputu? Treba, kdyz delam kalkulacku a napisi 1 * 3 =?
A pozor, nechci, aby se mi pismeno pripsalo 2x, kdyz do toho inputu normalne pisi :)
Rob
Profil
peta
Já to netvořil s nějakým konkrétním záměrem. Konec konců uznej, že počítat na kalkulačce a muset u toho držet alt je docela nepohodlné. Byl to prostě jenom takový pokus. Ale uplatnil jsem to v jedné věci. Když jsem potřeboval někomu něco vysvětlit, tak jsem si na rychlo napsal chat. A místo inputu jsem tam dal textarea, protože tam měli být nějaké složitější popisy, tak aby se to dalo kontrolovat. No a aby se to dalo snáze odesílat, nemuselo se klikat na tlačítko nebo tab+enter, tak jsem tohodle využil:

<a href="" accesskey="x" onFocus="document.formular.submit();"></a>

Taková pomůcka.
maxAV
Profil
zajimave, zajimave... musim to vyzkouset!
Chamurappi
Profil
Reaguji na maxAV:
Zase nejaka novinka ala XhtmlRequest?
XMLHttpRequest nemá nic společného s XHTML a je to již cca 7 let stará novinka. Kdyby ji nezačal užívat Google, byla by stále mezi „profesionály“ uvedena na pomyslné černé listině nestandardizovaných nedoporučených nenáviděných technologií.
peta
Profil *
Rob To je rozhodne zajimavy napad, ocislovat lidi v mistnosti u chatu :) To mozna taky pouziji u neceho... Vidim tam ale jedno minu, Opera :) Opera ma totiz na cisla namontovane klavesove zkratky :) Hold, musi mit neco extra :)
Rob
Profil
peta
Zatraceně, takovej náhodnej nápad a tolika lidem se to líbí....... Jenom nechápu, jak myslíš očíslovat lidi. Teda chápu, ale jak bys to chtěl použít????
peta
Profil *
Rob :) Mno, ty mas asi jine pouziti, ale jsem tvorivej clovicek a hnedka mne napsadne 10 dalsich vyuziti :)

Konkretne pro ten chat, jestli znas treba xko.cz a chces si tam psat s vice lidma, tak musis dat:
pismenko + tab + mezera + text
nebo vykliknout septani ze Selectu.
- A tak mne napadlo prvne, dat proste prvnich 10 lidi na klavesove zkratky.
- Ted mne napadlo dat user nastaveni vyberu 10 lidi pro septani na klavesove zkratky.
(samozrejme, to uz je slozitejsi programovani)
- A vzapeti mne napadlo, dat user nastaveni, kde je navic nastaveno, jestli mu septat nebo psat vsem

Jinak teda jsem zasadne proti klavesovym zkratkam, protoze ruzne prohlizece pouzivaji ruzne klavesove zkratky, ale u toho chatu (a protoze pouzivam FF a ne Operu) by to bylo rozhodne fajn

Pak mne jeste napadlo, kdyz das mezeru a jinak je psaci pole prazdne, tak tam doplni posledni nick, pripadne posledniho cloveka s septanim/bez .

Ale vicemene vse popsane ma urcite omezujici ucinky pri psani, takze bych to poradne promyslel, nez bych to tam dal.
Rob
Profil
peta
Napadlo mě to celkem omylem, ale je vidět, že tebe toho napadá hodně. Tak až něco vymyslíš a budeš to mít nějak v kupě, tak mi dej vědět. Rád se kouknu.

r.oburka@seznam.cz
ICQ 271638187
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0