Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Zdravím! Mám input, do kterého chci, aby bylo možné psát čísla třeba jen 0 až 10. Jak to pomocí JS ošetřit, aby v případě, kdy uživatel zadá třeba 15, se tato vepsaná hodnota hned přepsala třeba na nejbližší přípustnou, tedy 10?
Joker
Profil
To je bezva.

Jelikož tam není dotaz, jen k tématu připomenu, že je často lepší pole označit jako chybné, ale nemazat hodnotu zadanou návštěvníkem.
Například chci do pole napsat 5 a omylem napíšu 55. Pole zčervená (nebo jinak symbolizuje chybu), já se vrátím a smažu jednu pětku.
V tom samoopravovacím poli: Chci napsat 5 a omylem napíšu 55. Hodnota se automaticky změní na 10, já se musím vrátit zpátky, smazat 10 a znovu napsat 5. V horším případě si té změny nevšimnu a místo 5 odešlu 10.
Majkelju
Profil
Joker:
Pardon, zapomněl jsem na otazník na konci :D Verze se zčervenáním pole mě taky přišla na mysl, byl bych ale radši, kdybych odeslané hodnoty už nemusel dál nijak kontrolovat, proto bych byl spíš pro tu verzi samoopravovací... Je to i z toho důvodu, že dopisuju kousky kódu do už hotové cizí aplikace a příliš se v tunách kódu nevyznám. Proto čím jednodušší, tím lepší.
Lorin
Profil *
Majkelju:
byl bych ale radši, kdybych odeslané hodnoty už nemusel dál nijak kontrolovat, proto bych byl spíš pro tu verzi samoopravovací
Na kontrolu pomocí JS se nemůžeš nikdy plně spolehnout. Někteří uživatelé mají JS vypnutý. Data VŽDY kontroluj i na serveru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0