Autor Zpráva
Chuchycek
Ahoj, potřeboval bych poradit nebo alespoň trošku navést jak vybrat z <ul> id všech spanů v něm. Hledal jsem, ale nacházel jsem jen jquery, ale chtěl bych čistý js, protože se ho ještě učím a raději bych věděl jak si to napsat sám.
Díky Honza
<ul class="grid_10" id="sortable">
                        <li><span><span class="icon" id="development"></span> <span class="sort_name">Personal Development</span></span></li>
                        <li><span><span class="icon" id="prestige"></span> <span class="sort_name">Prestige</span></span></li>
                        <li><span><span class="icon" id="family"></span> <span class="sort_name">Family</span></span></li>
                        <li><span><span class="icon" id="community"></span> <span class="sort_name">Community</span></span></li>
                        <li><span><span class="icon" id="rewards"></span> <span class="sort_name">Material Rewards</span></span></li>
                    </ul>
Jan Kupka
Chuchycek:

Ahoj, v tvém konkrétním případě je možné vybrat žádoucí spany podle třídy icon. Použít k tomu můžeš fce getElementsByClassName (IE9+), querySelectorAll (IE8+), případně nějaký cross-browser polyfill. Získaný výčet elementů pak můžeš projet přes klasický for cyklus, uložit si id spanů třeba do nějakého pole a dále s ním pracovat.
Chuchycek
Díky, přesně todle jsem potřeboval vědět.
_es
Stačí ti metóda getElementsByTagName, fungujúca aj v starších prehliadačoch.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: