Autor Zpráva
Shampoo
Profil
Ahoj,

jedna věc je umět syntaxi a sémantiku php, javascriptu, umět relační dotazování nad databází, SQL, umět HTML a CSS, ale druhá věc je vše spojit v jednu funkční webovou aplikaci.

Můj hlavní problém je ten, že si neumím dát všechny tyto technologie dohromady a využívat je tedy interaktivně mezi sebou (hlavně co se týče JS + jQuery, DOM, PHP).

Existuje nějaká vhodná kniha, kterou jste si např. vy oblíbili? Pokukuju po knize Ajax (myslím, že by měla být vhodná, jelikož se pod tímto termínem se rozumí využití daných technologií v jeden funkční celek).

Díky moc, budu rád za každou radu.
1Pupik1989
Profil
Záleží na tom, kam chceš dále směřovat. Já po PHP, HTML a javascriptu zkoušel canvas 2d a webgl v javascriptu, následně javu. No a vzhledem k tomu, že je to v sekci javascript, tak předpokládám posun touto lajnou. Tudíž bych přešel na oop v javascriptu.

Dle mého názoru jsou knihy k ničemu. Jediné co platí je správný výběr klíčových slov + google. Knihy jsou buďto zastaralé anebo neúplné.
Shampoo
Profil
S OOP nemám problém, jelikož umím JAVU, C++, C# a z procedurálních C. Nejde mi o zlepšení se v programování v pravém slova smyslu, ale o provázání těchto technologií a jen examply na webu není to, co hledám, jelikož bych chtěl k tomu i nějaký výklad. Ale je pravda, že ty knihy jsou opravdu staršího data...
Shampoo
Profil
Na webtrhu doporučují:
http://www.arara.cz/t/product.php?id=181739&ref_id=zbozi a není tak zastaralá.
Zpočátku můj typ http://www.barvic-novotny.cz/ajax.
abc
Profil
Shampoo:
Když už chceš na knihu, tak si kup alespoň něco pořádného:
http://knihy.cpress.cz/javascript-pro-webove-vyvojare.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0