Autor Zpráva
exoslav
Profil
Čau, s javascriptem jsem nedávno začal, takže spíše trénuju a asi sem budu psát častěji :) zrovna řeším takový problém (je to stopro jednoduchý) ale já si s tím nějak nevím rady :) Jedná se o to, že chci udělat prográmek, který bude vypisovat pohlaví a věk na základě proměných. Tady je kód:
        
        var vek = 18
        var pohlavi = "muž"
        if (vek>=18 && pohlavi = "žena")
        {
            pohlavi_if = "jsi dospělá žena"
            document.write(pohlavi_if)
        }
        else
        {
            pohlavi_if = "jsi holčička"
            document.write(pohlavi_if)
        }
        if (vek>=18 && pohlavi = "muž")
        {
            pohlavi_if = "jsi dospělý muž"
        }
        else 
        {
            pohlavi_if = "jsi kiddo muž"
            document.write("pohlavi_if")
        }
Jde mi o to, aby mi script vypisoval zda jste muž či žena, a kolik je Vám let... V tomto případě se mi bohužel nic nezobrazí :( mohli byste mi prosím poradit, jak to udělat správně? Díky za pomoc :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na exoslava:
Na řádku 4 přiřazuješ do proměnné pohlavi řetězec "žena". Netestuješ, jestli se ženě rovná, to bys musel použít dvě rovnítka.
Netscape si kdysi dávno uměl v podmínkách přetlumočit jedno rovnítko na dvě, ale to je už moc dávná historie.

Také doporučuji používat středníky za příkazy.
exoslav
Profil
Díky za radu, nicméně jsem opravil a nyní mi to vypisuje: "jsi holčička". Je možný, že to následující podmínky s "muži" nebere (také jsem nastavil dvě rovnítka u: if (vek>=18 && pohlavi == "muž"))?


Ok, tak jsem našel chybu, ale stejně...
        if (vek>=18 && pohlavi == "muž")
        {
            pohlavi_if = "jsi dospělý muž";
            document.write(pohlavi_if)
        }
v tomto kódu mi chyběl řádek s document.write... po doplnění se ovšem zobrazuje jsi holčičkajsi dospělý muž :( potřeboval bych, aby se pouze zobrazovalo dospělý muž
Chamurappi
Profil
Reaguji na exoslava:
Podmínky fungují přesně tak, jak sis je napsal. Pokud je věk vyšší nebo roven 18 a pohlaví "žena", vypíše se "jsi dospělá žena", jinak se vypíše holčička. Do větve else se jde, když není podmínka splněná… musíš si tedy podmínky přerovnat. Nezapomeň, že můžeš používat i podmínky v podmínkách.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0