Autor Zpráva
kachnak
Profil
Zdravím,

používam uploadify a funguje celkom dobre, len by som potreboval aby mi označené fotky pred uploadom usporiadal najprv podľa ich názvu, až potom aby uploadol v tomto poradí.

Napríklad mám fotky A.jpg a B.jpg, v hromadnom výbere označím fotku A.jpg a potom s CTRL označím fotku B.jpg a do zobrazenia na stránke mi ich hodí v poradí:
B.jpg
A.jpg

potom prebehne samotný upload a fotky sú nahraté B a potom A.

Ja by som to však nejak potreboval vylepšiť aby vždy všetky vybrané fotky nahral v poradí usporiadané podľa názvu.
Bolo by možne nejak upraviť tú funkciu alebo to nejak vymysleť?

Skúšal som v súbore "Check.php" dorobiť predposledný riadok príkazom "sort($fileArray);" ale nejak to nezabralo. Moc sa v tom nevyznám.

<?php
$fileArray = array();
foreach ($_POST as $key => $value) {
    if ($key != 'folder') {
        if (file_exists($_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . $_POST['folder'] . '/' . $value)) {
            $fileArray[$key] = $value;
        }
    }
}
sort($fileArray);
echo json_encode($fileArray);
?>

Plus sa mi užívatelia sťažujú, že im fotky nahralo v úplne opačnom poradí ako mali ísť. Že v tom výpise súborov aj s percentami ako nabehnú na stránku, začne uploadovať od spodného súboru hore a nie od horného dole.
A.jpg
B.jpg
C.jpg
a prvé začne nahrávať C.jpg

potom aj PHP script ktorý sa spustí pri uploade každej fotky, "Uploadify.php" nahrá fotky do zložiek a zapíše fotky do databázy v tomto poradí C,B,A a pritom by mali byť A,B,C.

Vďaka
_es
Profil
kachnak:
Skúšal som v súbore "Check.php" dorobiť...
Ale súbory predsa posiela na server v nejakom poradí prehliadač a v ňom žiadne PHP nebeží. Skús si pozrieť v JS časti dokumentácie tej knižnice či a ako umožňuje nastaviť poradie odosielania súborov.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0