Autor Zpráva
RadekHaj
Profil *
Chtěl bych se zeptat na script od jQuery, který by dokázal průběžně ukládat můj formulář do mySQL. Například budu psát článek a nerad bych při odpojení proudu přišel a mou práci.
Je na to nějaké řešení?
Str4wberry
Profil
Na straně JS jde o obyčejný AJAX, který zavolá serverový skript a předá mu data jako parametr v URL. A až tento skript uloží data do DB.
RadekHaj
Profil *
Nebo ukládání do souboru. Možností je asi více. Zajímal by mě spíše hotový script. Co přesně bych případně měl na internetu hledat?
_es
Profil
RadekHaj:
budu psát článek a nerad bych při odpojení proudu přišel a mou práci.
Niektoré prehliadače umožňujú pri takom „zhavarovaní“ po opätovnom spustení nejako obnoviť stránku - nie som si istý, či aj stav formulárov.

Nebo ukládání do souboru.
JS v prehliadači nemá z bezpečnostných dôvodov také možnosti. Dáta môžeš ukladať trebárs do localStorage: en.wikipedia.org/wiki/Web_storage
RadekHaj
Profil *
Ukládání myslím na webhosting. Formulář budu psát na internetu a zde potřebuji průběžně formulář ukládat. Jde mě jen o javascript, nic víc :)
_es
Profil
RadekHaj:
Ukládání myslím na webhosting.
Potom viď [#2]. Treba ti aj nejaký ten serverový skript.

Jde mě jen o javascript, nic víc :)
Článkov o AJAXe sa dá nájsť dosť. JS časť bude závislá od serverovej časti a aj od toho, čo vlastne na tej stránke máš. Ak to nie si schopný spraviť sám, tak to je skôr na sekciu Práce a zakázky.
RadekHaj
Profil *
_es:
Článkov o AJAXe sa dá nájsť dosť.

Co má přesně hledat?
pcmanik
Profil
RadekHaj:
AJAX!
peta
Profil
Muzes prohledat i dotazy na foru o ajaxu, tam pak kodu je, pripadne problemu s nimi.
google = site:diskuse.jakpsatweb.cz ajax

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0