Autor Zpráva
Shotek
Profil
Mám obrázek a chci aby se po kliknutí na něho otevřela v novém okně jeho zvětšenina, kterou mám předem připravenou. Ale aby to bylo takové to okno "bez ničeho" A pak když kliknu kamkoliv na obrázek aby se okno zase zavřelo. Takže mám vlastně nachystaný dva jpg obrazky.
Leo
Profil
Co je to okno bez niceho? Leo
Shotek
Profil
Že tam nejsou ikony, ani lišta apod. Jen rámeček.
Leo
Profil
No pokud je to opravdu okno (window.open) tak modra horni lista okna (a v rade pripadu i stavovy radek dole) tam budou vzdycky. Leo
Shotek
Profil
Nevim jak bych to vysvětlil. Třeba na auto.cz to dost používají. Klikneš na zmenšeninu obrázku a otevře se ti větší v novém okně. A když ho chceš zavřít, tak klikneš kamkoli na obrázek.
Shotek
Profil
Sry, stavovej řádek a horní modrá lišta tam samozřejmě budou.
igamenir
Profil
Opera navíc pod titulek udělá slabý proužek, na který když se klikne, objeví se všechno, co autor při zobrazení schoval :)

Jinak ale chceš tohle: <img src="..." onClick="window.close()">
Ale pokud to neotevřeš přes window.open, tak se tuším IE nejdřív zeptá uživatele, jestli to opravdu chce.
igamenir
Profil
> Třeba na auto.cz to dost používají.
Někdy je nejjednodušší, když si necháš zobrazit kód stránky, která dělá to, co chceš ty. Nechci pochopitelně nabádat, abys někde kradl celé stránky, ale když se koukneš na jeden skriptík, tak se nikdo nebude zlobit ;)
Shotek
Profil
Ja jsem se jim tam dival, ale oni to maji podle me pro mou potřebu zbytečně složitý. A nemohl bys mi ještě napsat jak to otevřu přes win open? Ja s javou vůbec neumím. dik
PerToon
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/window.open.html

Třeba:
<img src="maly.jpg" onClick="window.open('velky.jpg','_blank','toolbar=no,location=no,dire ctories=no,status=no,menubar=no');">
Shotek
Profil
Tak už jsem si na to přišel, teďka bych potřeboval ještě poradit jak udělat aby se taky změnil kurzor myši. Když najedu na ten malej obrázek, tak se mi nezmění kurzor a nejde poznat, že je to odkaz.
PerToon
Profil
<img src="maly.jpg" onClick="window.open('velky.jpg','_blank','toolbar=no,location=no,dire ctories=no,status=no,menubar=no');" style="cursor: hand;">
Shotek
Profil
A jak udělám, aby se to okno co se mi otevře po kliknutí na obrázek zase zavřelo? A jak si změním rozměry, ono si to ten obrázek přizpůsobilo svým rozměrům.
Shotek
Profil
Rozměry už mám, teď jen to zavírání.
PerToon
Profil
<img src="maly.jpg" onClick="window.open('about: <img src='velky.jpg' onClick='window.close()'>','_blank','toolbar=no,location=no,directorie s=no,status=no,menubar=no,width=100,height=100');" style="cursor: hand;">

Něco takovýho by mohlo fungovat, ale je tam problém, že ty kvanta uvozovek a apostrofů se byruší, takže tohle nefunguje. Ale třeba někdo poradí, v čem je tam chyba
Shotek
Profil
Zavírání už mám taky. Díkec za pomoc.
PerToon
Profil
Jaks to zavírání nakonec vyřešil?
Shotek
Profil
No trochu šalamounsky. Hodil jsem ten velkej onrázek do vlastní stránky a do té jsem potom napsal onClick window.close. Ten obrázek se mi v poho zobrazuje, ale napsal jsem pod něho ještě text a ten už tam není a nevím proč.
Shotek
Profil
Nevíte někdo proč se mi ve firefoxu nezobrazuje ta ruka, kterou dělá tag hand?
PerToon
Profil
Aha, přehlídl jsem se. Použij cursor: pointer;
Shotek
Profil
Super, dik. Zajímavý, že opera i firefox ten text zobrazí a IE ne. Většinou je to obráceně:)
PerToon
Profil
Tak kdyžtak na tu stránku pošli odkaz, kouknem co je špatně.
Shotek
Profil
Ja to ještě nemám hotový a na web to hodím, až to bude mít nějakou rozumnou formu. Ale dík za nabídku.
Radek Hrabůvka
Profil
<a href="stranka.html" onclick="return !window.open(this.href);"> kód ze stránky http://www.jakpsatweb.cz/javascript/window.open.html#blokovani
Jde o to, že pokud má někdo vyskakovací okna zakázána, tak to fachá jako běžný obkaz, a protože to je odkaz, máš tam odazový kurzor.

http://www.jakpsatweb.cz/css/cursor.html výcuc:
Vzhled kurzoru ručičky je asi nejpoužitelnější. Protože IE5 neumějí hodnotu cursor: pointer, ale cursor: hand, zadává se prvku, nad kterým má být ručička, styl:
cursor: pointer; cursor: hand
(v tomto pořadí) bude se to pak chovat správně ve všech prohlížečích. Některé prvky mají přednastavenou podobu kurzoru, např. odkazy (tag <a> a <area>) mají ručičku, textové prvky mají jakoby cursor: text.
Radek Hrabůvka
Profil
Ještě dodatek: místo stranka.html může být img0009.jpg
Leo
Profil
"Ještě dodatek: místo stranka.html může být img0009.jpg"

Muze, ale ne pak jako argument ve window.open, jinak se to otevre s bilym rameckem kolem obrazku. Leo
Radek Hrabůvka
Profil
Ještě dodatek: místo stranka.html může být img0009.jpg Taky nevyhovuje původnímu zadáni, zavřít okno klepnutím kdekoliv.
Leo
Profil
"Taky nevyhovuje původnímu zadáni, zavřít okno klepnutím kdekoliv"

No to by mozna slo zavesit z okna puvodniho, ten ovladac udalosti. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0