Autor Zpráva
kohl
Profil
Dobrý den,
potřebuji získat nadpis knihy ze stránek http://www.obalkyknih.cz/view?isbn=9788000022154 pomocí javascriptu abych ho mohl vložit do inputu, nevím jakým způsobem to řešit.

Děkuji, za odpověď.
_es
Profil
kohl:
JS z bezpečnostných dôvodov neumožňuje prístup k HTML kódu cudzích stránok.
kohl
Profil
A nemůžu si ji stáhnout a potom získat ten nadpis, něco podobného jako ajax.
honzaik
Profil
myslím že jediný spolehlivý způsob je pomocí curl, který se dá používat pomocí php např. a pak treba accesnout getTitle.php (udelas si skript v php kterej ti vyfiltruje title) a přes ajax převzít to, co ti ten skript vygeneruje.
_es
Profil
kohl:
A nemůžu si...
Nemôžeš, nejde to.
Okrem toho je neetické také parazitovanie na cudzích stránkach. Prečo na to nepoužiješ vlastný web s vlastnou databázou kníh?
kohl
Profil
_es:
Chci knihovnicím usnadnit práci, tak že by stačilo uložit jen isbn a ostatní by se načetlo. Ono je to docela makačka dát do databáze 5000 knih.
honzaik:
Dík, ten to způsob použiji.
honzaik
Profil
ještě tak koukám a ta stránka má nějaký API https://docs.google.com/document/d/1Qgf7w-kH2p4ZNBD8MD35LpN1jkLF0THqd1-wtTjABtA/preview
s API jsem osobně nikdy nepracoval bohužel. takže ti nepomohu. Tu dokumentaci jsem nečetl, takže nevím jestli tam je vůbec možnost jak nějak pomocí API získat titulek. Kažpodádně jde o to vůbec k čemu to chceš.
kohl
Profil
honzaik:
Na API jsem se koukal, ty ale slouží jen k získání obálek knih. A na otázku k čemu to potřebuji jsem už odpověděl _es.
ninja
Profil
API webu ObalkyKnih.cz toho umí více. Pokud chcete nabídnout knihovnám další možnosti, co se domluvit s provozovatelem webu a rozšířit jeho API?

Protože to co chcete dělat je neoprávněné vytěžování cizí databáze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0