Autor Zpráva
Peet
Profil
mám aplikaci která řeší načítání dat pomocí ajaxu z php ve formátu JSON.

problém je že když to zkouším na localu tj. v jedné složce mám i js i php soubor tak vše běží jak má. ale když mám php soubor v kořenovém adresáři webu stejně jako je index apod.. ale soubor který volá ajax tam není, tak poté když spustím ajaxový požadavek na url: http://domain.cz/soubor.php tak přes firebug vidím jak se mu data vrátila ale když zavolám nějakou vrácenou hodnotu např. data.jmeno; tak hodi undefined...

týká se to magenta jestli to na to může mít vliv.. Předem díky za všechny návrhy kde by mohl být problém.
DJ Miky
Profil
Pravděpodobně máš vrácená data pořád reprezentována řetězcem, musíš ho rozparsovat pomocí JSON.parse().
Peet
Profil
ve firebugu je odezva

{"ico":"28723881","dic":"CZ28723881","firma":"APM company s.r.o.","ulice":"Wolkerova 15","mesto":"Krupka","psc":"41742","stav":"ok"}

a když si překliknu na JSON tak to vypadá že to je rozparsované
preca1
Profil
Možná by bylo nejlepší přidat živou ukázku.

Vypadá to, že chyba je na straně JS. Zkoušel si debugovat metodu, ve který pracuješ s datama? Jak vypadá proměnná, která drží hodnoty? Neni to třeba nějaký obalový objekt okolo odpovědi, ve kterém sou data zanořená hlouběji (response.data.jmeno)?
Peet
Profil
živou ukázku poslat nemohu ale problém je asi v tom, že mi to nevrací jako objekt.. ale jako řetězec.. jak uvedl DJ Miky.. ale nechápu jak je to možné když jinde to běží normálně,...


Vyřešeno udělal jsem to následovně:

.
jQuery.ajax({
.
.
success: function(data){
 data=jQuery.parseJSON(data);
.
.
.
}

a poté už byl zase z proměné data objekt :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0