Autor Zpráva
Schindler
Profil *
Pěkné odpoledne,
chtěl jsem zkusit naprogramovat formulář s podobnou funkcí a strukturou. Mám rozbalovací menu datum, čas a číslo autobusu. Všechno mám zapsané v databázi a nechávám si vypsávat z databáze dle parametrů <option value=''></option> do příšlušných select.

<form action='index.php' method='post'>
    <label id='DATUM'>
    <select id='DATUM' name='DATUM'>
        <option value=''></option>
    </select><br />

<label id='CAS'>
    <select id='CAS' name='CAS'>
    </select><br />

<label id='CISLO_AUTOBUSU'>
    <select id='CISLO_AUTOBUSU' name='CISLO_AUTOBUSU'>
    </select><br />

<input type='submit' id='SUBMIT' name='SUBMIT'>

</form>

Potřeboval bych udělat následující. Vyberu z rozbalovacího menu datum a automaticky se mi vypíší časy, které jsou v tento datum dostupné. Dále zvolím některý z časů a automaticky se vypíší možné čísla autobusových linek. Nakonec zvolím číslo autobusu a formulář odešlu.

Dostal jsem se k tomu, že vždy zvolím datum, zmáčknu submit a vypíší se mi do option možné varianty, zvolím čas, dám submit a do option se mi vypíší možné varianty autobusových linek. Naposledy zvolím linku autobusu a formulář odešlu.

Potřeboval bych (asi přes javascript) udělat to, aby se mi při změně předchozího pole aktualizoval ten seznam optionů. - takže když bych zvolil jiný datum, tak aby se automaticky (bez kliknutí) vypsali možné časy, když bych zvolil jiný čas, tak aby se automaticky vypsali nové linky autobusů.

Kód jsem napsa z hlavy, asi nemusím vypisovat, jak mi to vytahuje věci do políček z databáze, ale potřeboval bych udělat aktualizaci těch rozbalovacích menu a tlačítko submit bych použil pouze pro finální odeslání formuláře.
Enko
Profil *
Schindler:
Ahoj,
myslím že podle tohoto to určitě zvládneš :)
http://www.w3schools.com/php/php_ajax_database.asp

Jen tam mají bezpečnostní dírku v podobě SQL Injection, ale to už si asi zvládneš ošetřit, ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: