Autor Zpráva
robbie
Profil *
Zdravím, chci se optat proč mi tento script nefunguje:

<html>
<head>
  <script src="\jquery-2.0.1.js" type="text/javascript" > </script>
  <script type="text/javascript">
    $(document).ready(function()
      {$("p").hide();
       });
        </script>
</head>
<body>
<a href=# id="paragraph"> Click here</a>
<p>
Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah 
Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah 
Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah 
Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah Obsah 
</p>
</body>
</html>

JQURY jsem stáhnul z jquery.com, uncompressed version 2.0.1 pomocí klávesové zkratky ctrl+s tuším, protože to po stisku download hned ukazovalo script. Dále pak jsem si javascript file uložil do složky s mým html projektem a do samotného html souboru připsal cestu :

<script src="\jquery-2.0.1.js" type="text/javascript" > </script> , je to dělané podle návodu na youtube, dělám něco špatně? Děkuji za radu, nemůžu se hnout z místa, nevím co s tím..
final
Profil
robbie:
<script src="\jquery-2.0.1.js" type="text/javascript" > </script>
nie náhodou <script src="/jquery-2.0.1.js" type="text/javascript" > </script>?
Medvídek
Profil
robbie:
Doporučuji využívat debug konzoli, nebo ještě lepší Firebug pro ladění skriptů.
Jinak víte o tom, že verze jQuery 2 nepodporuje starší verze IE?
Mike8748
Profil
robbie:
nenapsal si to nejdůležitější... jak se ta nefunkčnost projevuje ?
robbie
Profil *
zkouším to v Mozille, jinak nefukčnost se projevuje v tom, že odstavec zůstává pořáde zobrazený, ikdyž by se měl skrýt .hide();


verze Mozilly 21.0


samozřejmě hloupá chyba, cpal sem script do HEAD místo toho má být script v BODY. Omlouvám se, ještě jednou..
shaggy
Profil
robbie:
samozřejmě hloupá chyba, cpal sem script do HEAD místo toho má být script v BODY
To nie je pravda, skript ktorý si sem dal, bude fungovať aj v head. Pravdepodobne si mal chybu niekde úplne inde, presunom si opravil aj tú chybu a odteraz si budeš myslieť, že ak niečo nefunguje, tak je to preto, že je script v head.
robbie
Profil *
Oprava, dekuju, ted sem na to také přišel, máš pravdu, ted uz to funguje i v HEAD, chybu jsem mel v zadání cesty k souboru .js Děkuji za reakci


zde byla chyba: <script src="\jquery-2.0.1.js" type="text/javascript" > </script>.... =>>.... <script src="jquery-2.0.1.js" type="text/javascript" ></script> </script>

nebo lze napsat, pokud je JQURY knihovna v JS složce : <script src="js/jquery-2.0.1.js" type="text/javascript" > </script>
Chamurappi
Profil
Reaguji na robbie:
Postřehl jsi tu připomínku, že jQuery 2.0.1 nefunguje ve všech prohlížečích? Co tě vede k použití této verze místo nějaké 1.9.x?
final
Profil
robbie:
zde byla chyba
presne to som napísal :)
_es
Profil
robbie:
<script src="\jquery-2.0.1.js"
Čo tam robí to obrátené lomítko (\)?
shaggy
Profil
_es:
Čo tam robí to obrátené lomítko (\)?
Trochu neskoro, nie? Bolo mu to už raz [#2] napísané a nakoniec si to aj sám všimol [#7].
Radek9
Profil
robbie:
JQURY
Neodpustím si přípomínku. Není to JQURY, ale jQuery. Máš to i v tom názvu souboru. A sice to asi nemůžu z tohoto dokonale usoudit, ale přesto mám dojem, že v tom trošku plaveš a vlastně ani nevíš, co píšeš. Primárně se podívej na základy JavaScriptu, jak funguje event model a potom teprve používej nějakou knihovnu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0