Autor Zpráva
vojja01
Profil *
Zdravím všechny...
Zde je zdrojový kód:
function zobrazZpravu(zdroj, cil){
  var objekt=false;
  if(window.XMLHttpRequest)                                                                                   
  {
    objekt=new XMLHttpRequest();
  }
  else if (window.ActiveXObject) 
  {
    try
    {
      objekt = new ActiveXObject("Msxml2.XMLHTTP");
    } 
    catch (eror) 
    {
      objekt = new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP");
    }
  }
  if(objekt)
  {
    objekt.open("GET",zdroj);
    objekt.onreadystatechange=function()
    {
      if(objekt.readyState==4 && objekt.status==200)
      {
        document.getElementById(cil).innerHTML += objekt.responseText;
      }
    }
    objekt.send(null);
  }
}
</script>
<div id="channel-items"></div>
<button onclick="zobrazZpravu('./rss2.php?index=' + 10, 'channel-items');">Načíst další</button>
Mám problém se zobrazováním souboru ajaxem. Totiž, v tom vlastně problém není, ale vždy když se pokusím načíst soubor, vloží se namísto předhozího obsahu, místo aby se k němu "přičetl". Zkoušel jsem něco (bezvýznamně) hledat a absolutně si nevím rady...
Díky za každou odpověd.
xROAL
Profil
Veľmi jednoduchá vec by bola (riadok 25):
document.getElementById(cil).innerHTML = document.getElementById(cil).innerHTML+objekt.responseText;

Alebo využiť jQuery .append(), čo automaticky vloží čo jej zadáš na koniec prvku (teda pôvodný obsah ostane a pridá sa nový).
$("#cil").append(objekt.responseText);
vojja01
Profil *
xROAL:
To jsem zkoušel a dělá mi to to samé... :/
Chamurappi
Profil
Reaguji na vojju01:
Prosím o odkaz na živou ukázku.


Reaguji na xROALa:
Veľmi jednoduchá vec by bola
A tím rozepsáním vyřeší co?

Alebo využiť jQuery .append()
Natahovat stokilovou knihovnu kvůli takové drobnosti nemá smysl. Lepší by bylo nejdřív zjistit, v čem spočívá problém, než radit šolíchání a nahrazování hotových kusů kódů…
peta
Profil
Button je submitovaci tlacitko, po kliknuti se odesle formular, nacte cela stranka, ten js to bude ignorovat. Zkus pouzit input nebo zablokuj odeslani pres return false.
Bylo by fajn, kdybys dal online priklad, treba tam je vic chyb.
DJ Miky
Profil
peta:
Button je submitovaci tlacitko, po kliknuti se odesle formular

Pokud ten <button> není ve formuláři, tak nic neodešle. A jinak není potřeba blokovat odeslání nebo nahrazovat <input>em, stačí přidat type="button".
vojja01
Profil *
peta:
No, zase tak slepý nejsem, abych si nevšiml, že se mi znovu načítá celá stránka... :D
DJ Miky, Chamurappi:
Živou ukázku bych přiložil rád, ale bohužel nemohu, webovou aplikaci mám na svém serveru (resp. na počítači).
peta
Profil
vojja01: Z tebou je to ztrata casu. Nectes (text pro zive ukazky), nepises (chapej, to probliknuti nacteni cele stranky si nemusis diky kesovani nebo ssd vubec vsimnout). Kdyby to slo resit jednoduse, tak po tobe nikdo live-example nechce.

http://jsfiddle.net/rU4Fb/
Zakomentoval jsem tu cast sledujici status 200, pac se to spousti na jsfidle jinak. Podle mne ten kod funguje bez problemu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0