Autor Zpráva
Lamicz
Profil
Zdravím,
mám udělán univerzální "autosave" formulářů, kde se serializují form data a ukládají do DB. Při načtení této zálohy procházím jednotlivé názvy inputů a plním je uloženými daty. To funguje v pohodě. problém nastává pokud je formulář "dynamický", tzn. má na sobě události. To jsem vyřešil tak, že pi každém nastavení hodnoty provedu .trigger('change') a tím se provede přislušný JS.
Problém je ale s tím, pokud událost vrátí další prvek formuláře, např. checkbox. Než totiž se data objeví v DOM, skript je v cyklu už o 3 elementy dál a nezaškrtne daný checkbox. Řešení jsem našel zatím dvě:
1) umělé spomalení v cyklu přes setTimeout, tm se stačí provést ten AJAX, ale logicky to HODNË brzdí ten load (hlavně na hodně inputech)
2) všechny AJAXy na elementech formů nastavit jako sync, což je a) z principu fuj, b) zpomaluje browser, c) bude zrušeny (je deprecated), protože A je Asynchronous :)

Ideál by byl něco jako callback k fci .trigger(), ale to neexistuje.

Napadá někoho něco?
Dík
joe
Profil
Vůbec jsem to nepochopil, neměl bys někde živou ukázku?

Lamicz:
Problém je ale s tím, pokud událost vrátí další prvek formuláře
Proč by událost měla vracet nějaký prvek?
_es
Profil
Lamicz:
Zrejme máš celý návrh „logiky“ aplikácie nesprávne a skúšaš to naprávať to rôznymi pochybnými „záplatami“. Skús nejako zrozumiteľne popísať, čo by to malo robiť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0