Autor Zpráva
luma64
Profil
Zdravim, neviem ako vyhodnotit podmienku if ( czs!=="sala_nazov_czs" && cos!=="sala_nazov_cos") ; cely kod je popisany nizsie. Ide o to, ze js ma otestovat, ci je v listboxoch zadana ina hodnota ako 'sala_nazov_cos' resp 'sala_nazov_czs'. Ak su z listboxoch do js poslane parametre s tymito hodnotami, znamena to, ze v oboch listboxoch bola vybrana hodnota, pricom je pripustne vybrat hodnotu iba z jedneho listboxu. Snad som to nepopisal komplikovane :)
var cos=document.forms["myForm"]["sala_nazov_cos"].value;
    alert (cos);
    if (cos=="sala_nazov_cos")
    {
      alert("Sála COS nie je vyplnená!");
     // return false;
    }
    
    var czs=document.forms["myForm"]["sala_nazov_czs"].value;
    alert (czs);
    if (czs=="sala_nazov_czs")
    {
      alert("Sála CZS nie je vyplnená!");
     // return false;
    }
    
    
    if ( czs!=="sala_nazov_czs" && cos!=="sala_nazov_cos") 
    {
    alert ("Vyberte buď sálu CZS alebo COS !");
    }
Joker
Profil
luma64:
neviem ako vyhodnotit podmienku if ( czs!=="sala_nazov_czs" && cos!=="sala_nazov_cos") ;
Jestliže hodnota czs není "sala_nazov_czs" a zároveň hodnota cos není "sala_nazov_cos".

Z popisu jsem nepochopil, kde je problém.

Tip: Pro lepší přehlednost je, zejména u začátečníků, dobré složitější výrazy závorkovat podle zamýšleného pořadí vyhodnocování i v případech, kdy to není nezbytné (tzn. kdy pořadí vyhodnocování odpovídá výchozím prioritám operátorů).
if ((czs !== "sala_nazov_czs") && (cos !== "sala_nazov_cos"))
_es
Profil
luma64:
Čo je ten „listbox“? Formuláře » select?

ako vyhodnotit podmienku
Nerozumiem dotazu. Na čo sa pýtaš? Či je tá tá „podmienka“ zostavená správne?

Ten kód ti nefunguje tak, ako by si chcel, alebo čo za radu vlastne čakáš?
luma64
Profil
Či je tá podmienka správne.
_es
Profil
luma64:
A nefunguje ti kód ako má, alebo...?
luma64
Profil
Uz je to v poriadku. Ďakujem.
pako
Profil *
[#1] luma64
predpokladam ze mas dva listboxy, ktorych prva polozka je sala_nazov a dalsie polozky su tie, ktore si ma uzivatel vybrat, vtedy by som tie hodnoty skusal nejak takto (netestovane):
if (czs==="sala_nazov_czs" && cos !== "sala_nazov_cos") {hodnotu ma druhy listbox}
else if (czs!=="sala_nazo_czs" && cos ==="sala_nazov_cos) {hodnotu prvy listbox}
else if (czs==="sala_nazov_czs" && cos ==="sala_nazov_cos") {hodnotu nema ani jeden listbox}
else if (czs!=="sala_nazov_czs" && cos !=="sala_nazov_cos") {hodnotu maju obidva listboxy}
luma64
Profil
Ide o 2 listboxy, pricom hodnoty mozu byt iba z jedneho. Default su to hodnoty 'sala_nazov_czs' resp 'sala_nazov_czs'. Po ulozeni formu skocim do js a testnem:
if (czs==="sala_nazov_czs" && cos ==="sala_nazov_cos"). To znamena, ze ani v jednom nebola vybrana ina hodnota ako defaultna. Dal som si tie hodnoty predtym cez alert vypisat. Podmienka If ich tak ale nevyhodnoti a kod v jeho vnutri sa nevykona.
_es
Profil
luma64:
Po ulozeni formu skocim do js
To znamená konkrétne čo? Kde máš ten formulár? Čo znamená, že ho „uložíš“?
luma64
Profil
form a js su v tej istej stranke ; form v php kode. Ulozim znamena vykonanie scriptu volaneho v osubmite po submite formu:

<form name="myForm" action="novaoperacia.php" method="post" onsubmit="return validateForm()";>
.
.
<p class="submit"><input type="submit" value="Uložiť" name="submit" >
pako
Profil *
jsfiddle
ked chces mat inu ako defaultnu hodnotu len v jednom listboxe tak musis pouzit viac podmienok na rozne pripady ktore mozu nastat...
_es
Profil
luma64:
Ak som to pochopil správne, snažíš sa v JS zostaviť operátor XOR?
luma64
Profil
Dakujem vsetkym. Je to ok.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0