Autor Zpráva
DRIVe
Profil *
Dobrý den,
Do stránky mám vložen <iframe src="http: //www.externi domena.cz/skript.aspx?id=ABC="> </iframe>, který je někde na serveru.
V <iframe> mám definován <form name="Formular"> ... </form>
A ve formuláři jsou definovány objekty <input type="text" name="jmeno" ... > .

Potřeboval bych pomocí javascriptu (na stránce htm) do těchnto <input ... > vložit obsah, který si návštěvník již dříve zvolil na jiné stránce a dočasně jsu uloženy v cookies.

Standardní zápis do <input> pokud jsou "čistě" na stránce je klasický pomocí javascript: document.Formular.ST1.value = Item. To jasně funguje.

Ale když je adresovaný objekt <input> uložen v <iframe> není tento zápis možný, protože stránka htm, kde je spuštěn javascript "nevidí" do <iframe> (debug hlási, že objekt je Null nebo neexistuje). Pokusil jsem se javascript, který zapisuje do <input>, uložit do <iframe> na serveru ale na událost onclick na stránce htm dostanu zase hlášení, že funkce, která je uložena v <iframe> neexistuje.

Tedy, jak správně pomocí javascriptu zapsat hodnotu do <input ...> ve <from>, který je na stránku vložen pomocí <iframe ...> ?
Děkuji z radu.
_es
DRIVe:
Ak je v iframe načítaný obsah z cudzej stránky - iná doména, tak sa JS „okolitej“ stránky k jeho obsahu nedostane. Je to bezpečnostné obmedzenie.
peta
Pokud to mas spravne, ze stejne domeny, viz _es, tak
Objekt window » Vlastnosti objektu window (ostatní)
Mozna tam pro vstup do dokumentu bude treba jeste neco pridat, ale to se da dohledat googlem (javascript window parent document crossbrowser iframe).
DRIVe
Profil *
Tak děkuji, bohužel pravdu má _es. Je to na dvou doménách. Kdbych více hledal heslo <iframe> než zápis do <input> tak jsem to našel hned 5x. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: