Autor Zpráva
robbie
Profil *
vysvětlí prosím někdo, jak mám chápat $.each v tomto kodu: dále pak slovo DATA, to je dané nebo si to autor kodu vymyslel, to je učebnice jak noha. pokud si chcete jako začátečník opravdu lámat hlavu nad JQuery, doporučuju knihu:
JQuery bez předchozích znalostí od autora Marian Margorin, opravdu Vás autor zabaví na hodně dlouho!!!

$(document).ready(function(){
    $('#pokus').click(function() {
        $.getJSON('zdroj.json', function(data) {
            $.each(data, function(entryIndex, entry) {
                var html = '<div style="float: left; padding: 10px;">';
                html += '<h3>' + entry['name'] + '</h3>';
                html += '<p>' + entry['capital'] + '</p>';
                html += '</div>';
                $('#zeme').append(html);
            });
        });
        return false;
    });
});
juriad
Profil
při kliku na element s id pokus zavolej mojí funkci, která nemá žádný argument
ta funkce zavolá getJSON, která se připojí na adresu zdroj.json a stáhne její obsah
až ho stáhne a rozparsuje, zavolá mojí funkci, která má jeden argument, který jsem si já nazval data
jelikož očekávám, že data budou pole, zavolám funkci each, která pro každý prvek pole data zavolá mojí funkci, která má dva argumenty - index a hodnota
ta moje funkce si poskládá kousek html a připojí ho na konec elementu s id zeme
robbie
Profil *
juriad:
perfektní, ty bys měl napsat knihu, líp se to tekhle chápe, dekuji


a jeste jedna věc, nikde nevysvětluje autor, co znamená to += ...je to něco jako spojení řetězců nebo jak to nazvat? Děkuji
Taps
Profil
robbie:
+=
ano jedná se skládání
juriad
Profil
JQuery není nic jiného než knihovna naprogramovaná v JavaScriptu, téhož výsledku je možné dosáhnout i bez ní. Abys jí mohl používat a porozumět je třeba alespoň základní znalost JavaScriptu; autor jí nejspíš předpokládá. To také může být důvod, proč ti přijde tak špatně napsaná — prostě ti chybí základy, na kterých bys mohl stavět.

Projdi si alespoň zběžně JavaScript.

Mimochodem, na definici funkce each se můžeš podívat:
řádka 615 zdrojáku
Nedělá nic extra zajímavého, jen se rozhodne, kterým ze čtyř způsobů proiteruje obj a zavolá funkci callback pro každý prvek. Vevnitř je nakonec jen obyčejný for.
Chamurappi
Profil
Reaguji na juriada:
To také může být důvod, proč ti přijde tak špatně napsaná
On není sám, kdo si to myslí. Pokud autor v názvu slibuje „bez předchozích znalostí“, je možná fér předpokládat, že nejsou potřeba ani předchozí znalosti JavaScriptu, protože kdo vůbec nezná jQuery, ten nemusí postřehnout, že to není nic víc než javascriptová knihovna. Oni to občas nepostřehnou ani ti, kdo už něco o jQuery vědí…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0