Autor Zpráva
user243
Profil
Dobrý den,
šlo by nějakým způsobem následující zápis zkrátit/zjednodušit?
  var divy = document.getElementById("input-file").getElementsByTagName("div");
  var inputy = document.getElementById("input-file").getElementsByTagName("input");

   inputy[0].onchange = function() {divy[1].className = "";};
   inputy[1].onclick = function() {inputy[0].value = "";}; 
   inputy[2].onchange = function() {divy[2].className = "";};
   inputy[3].onclick = function() {inputy[2].value = "";}; 
   inputy[4].onchange = function() {divy[3].className = "";};
   inputy[5].onclick = function() {inputy[4].value = "";}; 
   inputy[6].onchange = function() {divy[4].className = "";};
   inputy[7].onclick = function() {inputy[6].value = "";}; 
   inputy[8].onchange = function() {divy[5].className = "";};
   inputy[9].onclick = function() {inputy[8].value = "";}; 
   inputy[10].onchange = function() {divy[6].className = "";};
   inputy[11].onclick = function() {inputy[10].value = "";}; 
   inputy[12].onchange = function() {divy[7].className = "";};
   inputy[13].onclick = function() {inputy[12].value = "";}; 
   inputy[14].onchange = function() {divy[8].className = "";};
   inputy[15].onclick = function() {inputy[14].value = "";}; 
   inputy[16].onchange = function() {divy[9].className = "";};
   inputy[17].onclick = function() {inputy[16].value = "";};    
html:
<div id="input-file">  
    <div> 
    <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[0]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
    </div>
    <div class="skryto">
                <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[1]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
                </div>
        <div class="skryto">
                <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[2]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
                </div>
        <div class="skryto">
                <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[3]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
                </div>
        <div class="skryto">
                <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[4]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
                </div>
        <div class="skryto">
                <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[5]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
                </div>
        <div class="skryto">
                <label>Screenshotr:&nbsp;<input type="file" name="soubor[6]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
                </div>
        <div class="skryto">
                <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[7]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
                </div>
        <div class="skryto">
                <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[8]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
                </div>
        <div class="skryto">
                <label>Screenshot:&nbsp;<input type="file" name="soubor[9]" accept="image/jpeg"></label><input type="button" value="Odebrat">
        <p> Můžete nahrát nejvíce 10 souboru najednou.</p>
                </div>
</div>
původně jsem v html neměl tlačítko Odebrat a události jsem přiřadil cyklem for, ale teď mě nenapadá, jak to podobně vyřešit;
díky.
Tori
Profil
Nešlo by využít probublávání? Pověsit handler onclick na nadřazený prvek, zjistit jestli se kliknulo na <input>/<label> a podle toho s něčím provést nějakou akci. Ale nestudovala jsem detailně ten kód, je pro mě dost matoucí způsob, jak se klikne na prvek a pracuje s jeho (více nebo méně vzdáleným) sousedem.
pako
Profil *
obsluhu udalosti zaves na formular/div, v ktorom mas inputy a tak ako hovori [#2] Tori - sleduj ciel udalosti event.target/event.srcElement
potom porovnaj v cykle ten ciel s kolekciou inputov a tak zistis, na ktorom z nich doslo k udalosti a s tym mozes dalej pracovat podla potreby
user243
Profil
moc jsem to nepochopil s tím event.target/event.srcElement;
zkusil jsem tedy provést odposlouchávání a výsledek byl stejný - nefunkční
  var j = 1;
   for (var i = 0; i < (inputy.length - 1); i++) {
        inputy[i].addEventListener("change", function(){if (divy[j] && inputy[i].value != "") {divy[j].className = ""; j++;};}, false);
        i++;
        inputy[i].addEventListener("click", function(){inputy[(i - 1)].value = "";}, false);
        } 
v době volání první události má už i konečnou hodnotu; stačilo by mi, kdyby si ta anonymní funkce nějak zapamatovala její hodnotu při provádění scriptu;
_es
Profil
user243:
Metódu addEventListener niektoré prehliadače nepodporujú. Použi jednoduché onclick a onchange.

moc jsem to nepochopil s tím event.target/event.srcElement
Mysleli niečo podobné tomuto.
user243
Profil
aha, takže zůstanu u toho svého;

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0