Autor Zpráva
xciza
Profil
Ahoj,
mám takovýto formát datumu: 1167692400000 a potřeboval bych ho převést do srozumitelné podoby. Bohužel vůbec nevím co ta čísla znamenají (žádný rok, měsíc atd mě nepřipomínají).
Prosil bych tedy znalejší JS o radu.
díky
final
Profil
http://jsfiddle.net/bL3AS/
xciza
Profil
Díky, to se hodí
juriad
Profil
Jen doplním, že jde o počet milisekund od 1.1.1970.
xciza
Profil
jj to uz jsem v prubehu taky zjistl... Ted me pro zmenu delá ale problém prevedení na formát d.m.y. Zkousim toString(), getDate()... Ale stale se nedaří
margin
Profil *
Na Datum v Javascriptu, příklad je příklad, určitě bude spousta příkladů i jinde.,
xciza
Profil
Tak sem na to nejak přišel ale vyskytl se další problém.
var x = item.datapoint[0].toFixed(2),
                               
 date = new Date(x);
 showTooltip(item.pageX, item.pageY,
 date.getDate()
Tento kod neni muj ale do x promenné se načítá nějakým způsobem z pole timestamp. Ale kdy následně chci x převést na datum a pak si vypsat den tak mě to místo dne vypíše "NaN". Co bych tam měl přidat aby to správně převedlo?
xciza
Profil
Tak ještě poznatek: Když funkci upravim:
 showTooltip(item.pageX, item.pageY,
 date)

Tak me to misto NaN pise Invalid Date. Nejaký nápad prosím?
Chamurappi
Profil
Reaguji na xcizu:
Předpokládám, že showTooltip převádí třetí parametr na řetězec. Lidsky srozumitelné datum by mělo vylézt z date.toLocaleDateString(). Pokud ale v date je platný časový údaj, což ve tvém případě není.

x = item.datapoint[0].toFixed(2)
Tímto vyrábíš řetězec obsahující číslo se dvěma desetinnými místy. Pokud do new Date předáváš řetězec, předpokládá se, že bude v nějakém formátu, ze kterého půjde odhadnout, které číslo je den, které měsíc, které rok atd. — což u toho tvého timestampu neplatí. Nepřeváděj číslo na řetězec a mělo by to fungovat.
xciza
Profil
Jj díky. Nakonec jsem na to přišel že toFixed(2) mě k tomu přidá desetinné číslo. Tudíš jsem tuto funkci odstranil a jde to tak jak má.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0