Autor Zpráva
Welsy
Profil
Zdravím. Mám takový drobnější problém. Pokoušel jsem se ho vygooglit, ale vesměs ten problém ani neumím stručně popsat. Jednoduše jsem trochu blbnul v JS a udělal jsem si pole adresar se čtyřmi lidmi a nějaké info k nim.
Teď co chci. Mám nastavený, aby jakmile vlezu do stránky, vyskočil prompt a ptal se mě, jaký jméno z adresáře chci vypsat. Zadané jméno se mi uloží do proměné. Problém nastává ve chvíli, kdy chci vypsat to info z adresáře. Přikládám kód.
 <script language="Javascript">
  var adresar = new Array();
  adresar["Pepa"] = "Pepa, Stará 41, Praha, 111 111 111";
  adresar["Honza"] = "Honza, Národní 5, Brno, 222 222 222";
  adresar["Petr"] = "Petr, Boltova 2, Olomouc, 333 333 333";
  adresar["Pavel"] = "Pavel, Ysveltova 17, Plzeň, 444 444 444";
  
  var zadost = prompt("Koho z adresáře chcete vypsat?","Jméno");
  
  document.write(adresar.zadost); /* Nefunguje, po zadání jména a odentrování promptu vyhodí undefined. Pokud bych zadost nahradil                     jakýmkoliv jménem z adresáře, tak ho to normálně vypíše, ale jakmile tam napíšu proměnnou, tak ne.*/

  </script>

Omlouvám se, že otravuju s takovýmhle triviálním dotazem, ale prostě na to nemám. Očekávám, že řešení bude tak jednoduchý, že mě z toho klepne. Dneska už toho mám plný zuby a pravděpodobně mi zítra nebude líp, takže se s tím obracím na vás. Děkuji moc za odpovědi.
Tori
Profil
Vlastnost objektu (tj. pole adresar) s názvem zadost neexistuje, proto undefined. Použijte adresar[zadost].
Viz: Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0