Autor Zpráva
hafik
Profil
Preji hezky vecer,

momentalne pouzivam Lazy Load, shanim radu, jak nacist obrazky v urcitem divu pri kliknuti na odkaz.

Potreboval bych nasledujici: Pokud kliknu na div #odkaz nactou se obrazky ktere budou obsazeny v divu #obrazky

<pre>
$( "#odkaz" ).click(function() {
....
});
</pre>

Dikz za rady

Lazy load: http://www.appelsiini.net/projects/lazyload
Chamurappi
Profil
Reaguji na hafika:
A v čem je problém? Najdeš všechny obrázky s data-src a nastavíš jim src na data-src
hafik
Profil
Chamurappi:
Ano, i tak by to šlo. Jenže, co se když se bude muset zobrazit například 50 velkých obrázků?
Myslím, že nemá smysl je zobrazovat všechny najednou, ale využít výhod LazyLoad (načítání při srolování), pokud to v tomto případě je technicky možné.

V dokumentaci jsem takové nic nenašel, prohledal jsem snad všechna podobná řešení na bázi LazyLoad, ale žádná touto funkcí nedisponuje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na hafika:
Zavolat inicializaci Lazy Loadu při tomu kliknutí jsi zkoušel?

Jenže, co se když se bude muset zobrazit například 50 velkých obrázků?
Co přesně vlastně šetříš? Je to vůbec v zájmu návštěvníka?
hafik
Profil
Chamurappi:
Zavolat inicializaci Lazy Loadu při tomu kliknutí jsi zkoušel?
Nezkoušel, zatím nepřišel na to, jak to provést. Proto jsem založil tento dotaz.
Davex
Profil
hafik:
Nějak jsem nepochytil, proč chceš načítat obrázky po kliknutí na odkaz. Ty se přece načítají samy, jakmile se dostanou v prohlížeči do viditelné oblasti, nebo ne?
hafik
Profil
Davex:
Obrázky jsou v schovaném boxu (display:none).
Pokud tedy kliknu na odkaz, box s obrázky se zobrazí (display: block).
To již mám nastavené.

Aktuální situace je následující:
Pokud bych zde použil klasický LazyLoad, tak se obrázky nenačtou, respektive načtou se, ale až tehdy, když pohnu (scroluji) se stránkou.

A zde je ten problém. Proto potřebuji nějakým způsobem aktivovat LazyLoad, pokud kliknu na ten odkaz, tak aby se ty obrázky načetly a já/uživatel si nemusel dělat otázky, proč se dané obrázky nenačetly.

Samozřejmě by to šlo i tím způsobem, jak radí Chamurappi, ale raději bych využil vlastností LazyLoadu (načítání obrázků při srolování pro menší zátěž).

Pokud víte jak na to, budu velmi rád.
Davex
Profil
hafik:
Obrázky jsou v schovaném boxu (display:none).
Jo aha. To by mohla být klíčová informace.

Nestačilo by nastavit při inicializaci pluginu vlastnost skip_invisible : false?
hafik
Profil
Davex:
Diky, urcite vyzkousim.

Jen se trochu obavam toho, ze pokud by nastala situce, kde bych tech boxu mel napriklad 5 (vsechny schovane), predpokladam, ze by to nacitalo automaticky vsechny obrazky ze vsech peti kontejneru ve stejnou dobu. A to by nebylo vubec idealni reseni...

Nebo se mylim?
Davex
Profil
Já nevím. Ten skript mi ani nejde stáhnout. Píše to nějakou chybu "Error 503 Connection timed out, Guru Meditation: XID: 2894610711". Zkus to a poděl se k čemu jsi dospěl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0