Autor Zpráva
Adam16
Profil
Čaute... mam menši problem. Mam cas stranky kde pouzivam slideToggle a ide o to ze ak sa mi panel vysununie a ja refresnem stranku tak zase je zasunuty... no a ja by som potreboval aby aj po refresi ostal vysunuty... proste ked bude zasunuty a ja refresnem tak ostane zasunuty a ked bude vysunuty a ja refresnem tak ostane vysunuty... alebo potom to spravit nejako inak ako cez slideToogle ... nejake napady ? vopred dakujem :)
final
Profil
Dalo by sa to spraviť napríklad cez cookie popr. možno local storage
Adam16
Profil
final:

nejaky priklad ? ja JS neovladam len co si najdem na nete...

mysliš take nieco ?

http://www.w3schools.com/js/js_cookies.asp
final
Profil
Áno, myslel som to tak, že keď sa vykoná slideToggle tak uložíš do cookie hodnotu on|off a pri načítaní stránky si to cookie skontroluješ či je on alebo off
Adam16
Profil
final:

a nevedel by si to nejako napisat ? ja ako som spominal JS neovladam takze vobec neviem ako to mam spravit...
final
Profil
Toto by malo fungovať
$("div").on("click", function(){
  var abc = document.cookie;
  if (abc == "off") {
    document.cookie = "on";
    ..
  } else {
    document.cookie = "off";
    ..
  }
});
Adam16
Profil
final

$(document).ready(function(){
$("#panel1").click(function(){
$("#panel2").slideToggle('slow');
});
});

ja mam takyto kod...
ked kliknem na panel1 zobrazi sa panel2
a nejde mi to ked som to dal k tomu... div som prepisal na panel2
skusal som to aj nejako upravovat ale stale to nejde...
final
Profil
Kód som ti napísal, stačí si to už len upraviť ako to chceš..každopádne takýmto spôsobom sa nikam nedostaneš, radšej sa začni učiť aspoň základy js
Adam16
Profil
final:

dik za ten kod... ale ide o to ze teraz sa ucim php a nechcem aj js a potrebujem len tento script a nijak raz mi to nejde. Co myslis ze ja som si to neupravoval ? ved som to skusal ale ked som si to upravil ja ta si panel ani nevysunul. pretoze ja vobec nemam šancu ako to ma byt...
final
Profil
Adam16:
Keď sa učíš php tak sa vykašli na js :) A ešte k tomu kódu si samozrejme musíš pridať niečo takéto:
$(document).ready(function() {
  var xyz = document.cookie;
  if (xyz == "on") {
    // zobraz panel..
  }
});
Chamurappi
Profil
Reaguji na finala:
ešte k tomu kódu si samozrejme musíš pridať niečo takéto
Raději by si měl najít nějaké funkce na čtení a zápis cookies, protože ten kousek kódu, který zde opakuješ, nikdy nemůže fungovat. Vlastnost document.cookie při čtení vrací středníkem oddělené dvojice název=hodnota a při zápisu očekává dvojici název=hodnota následovanou parametry sušenky.
Adam16
Profil
final:

aha ale ked pracujes na webe tak sem tam ti treba aj JS... nie vsetko sa da spravit cez PHP
final
Profil
Chamurappi:
Neviem no mne to takto funguje http://jsfiddle.net/UgyKq/, ale inak som to neskúšal

Raději by si měl najít nějaké funkce na čtení a zápis cookies
tie má v [#3]
Chamurappi
Profil
Reaguji na finala:
Neviem no mne to takto funguje
Mně ne. Možná to nějaký prohlížeč zbaští, ale rozhodně je to špatně. Minimálně u čtení je jisté, že selže, pokud je na doméně nastaveno víc cookies — document.cookie vrátí všechny.


Reaguji na Adama16:
ja by som potreboval aby aj po refresi ostal vysunuty
Proč?

ked pracujes na webe tak sem tam ti treba aj JS
Jak kdy, často bývá web při vypnutém skriptování méně otravný.
Máš dvě možnosti — buď se JS naučíš dostatečně na to, abys ho mohl používat, nebo ho nebudeš používat. Hotové řešení nedostaneš.
Adam16
Profil
Chamurappi:
Proč?

prezote v tom mam tam php skript a ked sa skript sa vykona tak je to vypisane ale zas to musim otvorit a ja chcem ze ak sa ten skript vykona tak ostane otvorene...

Hotové řešení nedostaneš.

Niekedy sa najde nejaky dobrak co pomoze aj hotovim riešenim...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Adama16:
ked sa skript sa vykona tak je to vypisane ale zas to musim otvorit
Proč to nevygeneruješ rovnou otevřené už v PHP?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0